دستور COMMANDPREVIEW (متغیر سیستم) در اتوکد

دستور COMMANDPREVIEW(متغیر سیستم) در نرم‌افزار AutoCAD یک قابلیت نمایش پیش‌نمایش برای دستورات به صورت تعاملی فراهم می‌کند. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا قبل از اجرای دستور، اثرات و تغییرات آن را در نقشه‌ها یا مدل‌های سه‌بعدی مشاهده کنند.

ویژگی‌های کلیدی COMMANDPREVIEW عبارتند از:

  1. پیش‌نمایش دینامیک:
    • با اجرای دستور COMMANDPREVIEW، یک پنجره کوچک باز می‌شود که در آن اثرات دستور فعلی به صورت دینامیک نمایش داده می‌شود. این نمایش زنده است و با تغییر پارامترها و ورودی‌ها، تغییرات در دستور نیز به صورت لحظه‌ای نمایش داده می‌شود.
  2. تنظیمات پیش‌نمایش:
    • کاربر می‌تواند تنظیمات مختلفی را برای پیش‌نمایش انجام دهد، از جمله تغییر اندازه پنجره پیش‌نمایش یا مکان آن در صفحه.
  3. پشتیبانی از دستورات مختلف:
    • این ویژگی با اکثر دستورات AutoCAD سازگار است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا قبل از تایید دستور، تغییرات را در دینامیک آن ببینند. این شامل دستورات گرافیکی، دستورات مدل‌سازی سه‌بعدی و سایر دستورات مختلف AutoCAD می‌شود.

برای استفاده از COMMANDPREVIEW، کاربران می‌توانند دستور را در خط فرمان وارد کرده و پس از آن، پیش‌نمایش تعاملی را در پنجره مخصوص مشاهده کنند. این ویژگی در نسخه‌های جدیدتر AutoCAD (از AutoCAD 2018 به بالا) در دسترس است.

نوع: عدد صحیح
ذخیره شده در: رجیستری
مقدار اولیه: ۱
۰ خاموش
۱ بر
توجه: وقتی CommANDPREVIEW روشن است ، مقدار متغیر سیستم SELECTIONPREVIEW نادیده گرفته می شود.

مطالب مرتبطترفند های اتوکد

درباره نویسنده

بنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

نظرات کاربران