backup اتوکد – ذخیره خودکار فایل ها در اتوکد

 

یکی از مشکلات اکثر کاربران نرم افزار اتوکد نداشتن نسخه پشتیبان (BACKUP) از پروژه هایست که در دست انجام دارند و گاه به دلیل اشتباه فایل اصلی از بین میرود .

برای حل این مشکل برای همیشه میتوان به ترتیب زیر اقدام کرد.

 

 

ابتدا به قسمت تنظیمات (OPTIONS) در انتهای منو کرکره ای TOOLS رفته (و یا با تایپ دستور OP و زدن اینتر) و در قسمت OPEN AND SAVE در کادر FILE SAFETY PRECAUTION تیک مربوط به گزینه AUTOMATIC SAVE را زده و در کادر MINUTES BETWEEN SAVES مقدار دقیقه ای را که برای ذخیره خودکار لازم میدانید وارد کنید . پیشنهاد میکنم این عدد زیر پنج دقیقه باشد. در کادر CREATE BACKUP COPY WITH EACH SAVE  را نیز تیک زده و بعد از APPLY به قسمت FILES رفته و در قسمت AUTOMATIC SAVE FILE LOCATIONS را انتخاب کرده و آدرس پیشفرض برنامه را به پوشه مورد نظر خود تغییر دهید تا در زمان لازم در دسترس باشد. بعد از تایید اطلاعات (OK) نرم افزار شما بصورت خودکار از فایل های شما نسخه پشتیبان تولید میکند.

نحوه استفاده از فایل های پشتیبان

فایل های ذخیره شده در محل انتخابی شما با دو پسوند (BAK) و (SV$) است و نام فایل شما در قسمت اول نام همان نسخه پشتیبان قرار دارد که با توجه به تاریخ ساخته شدنش می توان آخرین فایل را به راحتی پیدا کرد و بعد از تغییر پسوند ان به پسوند (DWG) از ان استفاده کرد.

فایل ها در مسیر دیگری هم ذخیره می شوند که می توانید از آن نیز استفاده کنید. این فایل ها ممکن است hidden باشند. که می بایست ابتدا Show hidden  را فعال کنید. ابتدا مسیر ذخیره سازی فایل را مشخص کنید سپس از طریق my computer فایل خود را از آن مسیر پیدا کنید. این مسیر را می توانید تغییر نیز بدهید.

 

DWG پسوند فایل اتوکد می باشد  و هر وقت یک نقشه را save کنید یک فایل bak کنارش اضافه می شود.
بنابر این فایل bak برای زمانی بدرد می خورد که فایل اصلی پاک شود. آنوقت با Rename (تغییرنام) فایل پشتیبان از bak به dwg فایل اصلی را می توانید بازیابی کنید.

خواهید دید که فایل بک آپ به یک فایل اجرایی سالم برای اجرای نرم افزار با پسوند (exe) تولید شده است.

کلمات کلیدی:

ذخیره اتوماتیک ابزار پنهان اتوکد برای حفظ فایلهای اتوکد

روش باز کردن فایل bak در اتوکد

ذخیره خودکار فایل ها در اتوکد

نسخه پشتیبان (BACKUP) از پروژه

فایل های (bak.) و (dwg.) چه جوری باز میشن؟

باز کردن فایل با پسوند bak

بازگردانی بک آپ

ذخیره خودکار فابل های اتوکد automatic save

بازیابی فایل اتوکد

مطالب مرتبطترفند های اتوکد

درباره نویسنده

بنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید