دستور ATTIN در اتوکد

برای اینپورت (وارد کردن) فایل متی اتریب (Attribute) از این دستور استفاده می گردد. برای ورود مقادیر ویژگی از یک پرونده ASCII خارجی با محدودیت در برگه وارد می کند.

 

 علامت

می‌توانید از ابزارهای ATTIN و ATTOUT برای ایجاد تغییرات در مقادیر ویژگی‌ها برای مراجع بلوک انتخابی استفاده کنید.

هنگامی که دستور ATTIN را شروع می کنید، فایل ورودی را می خواند و هر خط را پردازش می کند. اگر یک مرجع بلوکی با همان دسته و نام بلوک ردیفی که در حال پردازش است پیدا کند، هر تغییر ویژگی را در آن بلوک اعمال می کند. وقتی تمام بلوک‌هایی را که می‌تواند پیدا کند پردازش کرد، از شما می‌خواهد که داده‌های باقی‌مانده را به صورت تعاملی اختصاص دهید.
اگر Yes را انتخاب کنید، داده‌های هر ردیف را در پنجره Command فهرست می‌کند و از شما می‌خواهد بلوکی را انتخاب کنید که ویژگی را به آن اعمال کنید. برای رفتن به ردیف بعدی می توانید Enter را فشار دهید یا برای خروج Esc را فشار دهید.

فرمت فایل

فایل ورودی باید در همان قالبی باشد که توسط ATTOUT تولید شده است.

فایل خروجی نوشته شده توسط ATTOUT یک فایل ASCII جدا شده با برگه است که برای ویرایش توسط اکثر برنامه های پایگاه داده و صفحه گسترده مناسب است. مایکروسافت اکسل برای این کار به خوبی کار می کند. مطمئن شوید که تغییرات خود را در قالب ASCII جدا شده با برگه ذخیره کنید. در غیر این صورت دستور ATTIN نمی تواند داده ها را از فایل وارد کند.

ردیف اول فایل حاوی سرصفحه های ستون است که داده ها را به ATTIN شناسایی می کند.
دو ستون اول دارای برچسب HANDLE و BLOCKNAME هستند. این ستون‌ها برای ATTIN اختیاری هستند، اما وجود آنها اجازه می‌دهد تا داده‌های ویژگی از این فایل خوانده شوند و به طور خودکار در نقشه درج شوند. اگر این ستون ها وجود نداشته باشند، زمانی که ATTIN در حال پردازش فایل است، از شما خواسته می شود که این داده ها را ارائه دهید.

ستون‌های باقی‌مانده در فایل با برچسب‌های مشخصه همانطور که در نقاشی ظاهر می‌شوند برچسب‌گذاری می‌شوند. از آنجا که برنامه های پایگاه داده اغلب نیاز دارند که هدر ستون ها منحصر به فرد باشد، اعداد به تگ های ویژگی تکراری اضافه می شوند تا از منحصر به فرد بودن آنها اطمینان حاصل شود.

به عنوان مثال، ردیف سرصفحه در یک فایل ایجاد شده توسط ATTOUT ممکن است به شکل زیر باشد:

HANDLE BLOCKNAME MYTAG MYOTHERTAG MYTAG(1)

هر یک از سطرهای باقی مانده در فایل یک مرجع بلوک واحد و مقادیر هر یک از ویژگی های مربوطه را نشان می دهد.

از آنجایی که برای هر ویژگی از تمام بلوک‌های انتخاب شده، یک ستون وجود دارد، احتمالاً برچسب‌های مشخصه‌ای وجود خواهند داشت که برای یک بلوک خاص اعمال نمی‌شوند. این برچسب ها با رشته “<” در سلول هایی که اعمال نمی شوند نشان داده می شوند. بنابراین، در یک فایل حاوی مثال ردیف هدر قبلی، سطر بلوکی که فقط دارای ویژگی MYTAG است ممکن است به شکل زیر باشد:

HANDLE BLOCKNAME MYTAG MYOTHERTAG MYTAG(1) E1 MYBLOCK1 Data1 < <

“<” نشان می دهد که این ویژگی برای بلوک فعلی اعمال نمی شود و یک سلول یک ویژگی است که اعمال می شود، اما در این زمان خالی است.

فایل

attin.lsp

درباره نویسندهبنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

ترفند های اتوکدنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *