دستور AMECONVERT جهت تبدیل مدل های جامد AME به اشیاء جامد در اتوکد

این فرمان در اتوکد مدل های جامد AME را به اجسام جامد اتوکد تبدیل می کند.

 

به دلیل افزایش دقت در مدل ساز جامد جدید، مدل های AME ممکن است پس از تبدیل کمی متفاوت به نظر برسند. این تفاوت در جایی قابل توجه است که نسخه قبلی مدلساز جامد سطوح دو شکل مختلف را به قدری نزدیک که در یک صفحه در نظر گرفته شوند شناسایی کرده است. تلورانس ریزتر مدلساز جامد جدید ممکن است این سطوح را کمی منحرف شده تفسیر کند. این پدیده با ویژگی‌های هم‌تراز مانند فیله‌ها، پخ‌ها و سوراخ‌ها بیشتر مشهود است.

هنگامی که مدلساز جدید، با قابلیت تقریب بسیار ظریف‌تر، چیزی را که زمانی سوراخ عبوری بود، کمی کمتر از جامد تعبیر کند، ممکن است به سوراخ‌های کور تبدیل شود. به طور معمول، طول ماده جامد باقیمانده تفاوت بین تحمل مدل ساز قبلی و مدل ساز جدید است.

به همین ترتیب، فیله ها یا پخ های به روز شده را می توان گهگاه کمی زیر سطح قرار داد و سوراخی را از طریق جامد ایجاد کرد و شکل اصلی را بدون تغییر باقی گذاشت. همچنین کشیدن فیله ها یا پخ ها کمی بالاتر از سطح اصلی، یک انتقال ناهموار بین جامد و فیله یا پخ ایجاد می کند.

 

با اجرای دستور اعلان زیر نمایش داده می شود:

Select objects

اشیاء را انتخاب کنید

یک یا چند شیء AME را برای تبدیل انتخاب کنید.

اشیایی که انتخاب می‌کنید باید ناحیه‌ها یا جامدات Extension Modeling Advanced (AME) Release 2 یا 2.1 باشند. همه اشیاء دیگر نادیده گرفته می شوند.

درباره نویسندهبنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

ترفند های اتوکدنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *