دستور ADJUST برای تنظیم روشنایی عکس های داخل فایل اتوکد

برای تنظیم کنتراست، میزان محو شدگی و روشنایی عکس های داخل فایل اتوکد از این دستور استفاده می گردد.

 

علامت

 

تنظیمات محو شدن، کنتراست و تک رنگ قسمت زیر را انتخاب کنید (DWF، DWFx، PDF، یا DGN)، یا تصویر را تنظیم می کند.

با استفاده از فرمان ADJUST، می توانید چندین تنظیمات صفحه نمایش برای تصاویر و زیر پوشه های انتخاب شده (DWF، DWFx، PDF، و DGN تحت پوشش) را کنترل کنید. برای تایید تنظیمات، از پالت Properties استفاده کنید.

با اجرای دستور پیام های زیر نمایش داده می شود.

لیست پیشنهادات بستگی دارد که آیا شما یک یا چند تصویر را انتخاب می کنید، یا یک یا چند Underlays.

تصاویر

Fade (محو شدن)
اثر محو شدن را در تصویر کنترل می کند. مقادیر مقدار 0 تا 100 است. هرچه مقدار بیشتر باشد، سبکتر از آن است که تصویر ظاهر می شود. این تنظیم به طور غیر مستقیم با اثر کنتراست کار می کند. یک مقدار کنتراست بالاتر تصویر را در پس زمینه ترکیب می کند زمانی که محو شدن به مقدار بالاتر تنظیم می شود.

Contrast (کنتراست)
کنترل کنتراست و غیر مستقیم اثر محو شدن در تصویر را کنترل می کند. مقادیر مقدار 0 تا 100 است. هرچه مقدار بیشتر باشد، کنتراست قوی تر می شود.

Brightness (روشنایی)
کنترل روشنایی، و به طور غیر مستقیم، کنتراست در تصویر. مقادیر از 0 تا 100 می باشد. هرچه اندازه آن بیشتر باشد، تصویر روشن تر و پیکسل های بیشتری که هنگام کنتراست افزایش می یابد سفید می شود.

Underlays

Fade (محو شدن)
اثر محو شدن را در زیر پایه کنترل می کند. مقادیر از 0 تا 100 متغیر است. هرچه مقدار آن بیشتر باشد، سبکتر از آن است که خط خطی در پایه نمایش داده می شود. این تنظیم به طور غیر مستقیم با اثر کنتراست کار می کند. هنگامی که محو شدن به یک مقدار بالاتر تنظیم می شود، مقدار کنتراست بالاتر پوشش را به پس زمینه می افزاید.

Contrast (کنتراست)
کنترل کنتراست و به طور غیرمستقیم اثر محو شدن در پایه را کنترل می کند. مقادیر مقدار 0 تا 100 است. هرچه مقدار بیشتر باشد، کنتراست قوی تر می شود.

Monochrome (تک رنگ)
در حین حفظ روشنایی، اشباع رنگ تمام مناطق را کنترل می کند. هنگام روشن شدن، زیرین در سایه خاکستری که از رنگ سیاه شروع می شود، اگر روشنایی رنگ پس زمینه 50 درصد یا بیشتر باشد، ظاهر می شود. اگر درخشندگی رنگ پس زمینه کمتر از 50 درصد، پس از آن رنگ ها معکوس، با تاریک ترین مناطق نمایش به عنوان سفید، و سبک ترین مناطق به صورت سفید نمایش در خواهد شد و تصویر سیاه و سفید خواهد شد.

 

منابع مرتبط

دستورات برای کار با Underlays

درباره نویسندهبنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

ترفند های اتوکدنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *