درباره Tooltips یا توضیحات کوتاه دستور در اتوکد

، Tooltips یا توضیحات کوتاه، پیام‌های توصیفی هستند که نمایش داده می‌شوند نزدیک نشانگر موس زمانی که به یک دکمه در نوار ابزار یا پنل ریبون نگاه می‌کنید. این توضیحات برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد یک دستور یا ابزار، کمک می‌کنند. در اتوکد، اطلاعات اضافی می‌توانند از طریق Extended Tooltips نیز در دسترس قرار گیرند.

توضیحات کوتاه (Tooltips) در اتوکد به شکل زیر عمل می‌کنند:

  1. نزدیک نشانگر موس: هنگامی که نشانگر موس را بر روی یک دکمه در نوار ابزار یا پنل ریبون می‌برید، یک توضیح کوتاه از عملکرد آن دستور نمایش داده می‌شود.
  2. Description Property: هر دستور در اتوکد یک خاصیت به نام “Description” دارد که یک توضیح ساده از وظیفه آن دستور را فراهم می‌کند. این توضیح همچنین مقادیر نام نمایش دستور و ویژگی‌های برچسب را نشان می‌دهد.
  3. Extended Tooltips: به دستورات امکان دارد یک Extended Tooltip یا توضیح توسعه‌یافته اختصاص داده شود که اطلاعات جزئی‌تری از دستور فراهم می‌کند. این اطلاعات از یک فایل XAML به دست می‌آیند و می‌تواند شامل متن غنی و تصاویر باشد.
  4. Control the Display of Tooltips: کاربر می‌تواند نمایش توضیحات و زمان نمایش محتوای توضیح توسعه‌یافته را با تغییر گزینه‌های مربوطه در تب Display جعبه گفت‌وگوی گزینه‌ها کنترل کند.

با استفاده از این ویژگی‌ها، کاربران می‌توانند با دستورات و ابزارها بهتر آشنا شوند و عملیات طراحی و مدل‌سازی خود را بهبود بخشند.

مطالب مرتبطترفند های اتوکد

درباره نویسنده

بنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

نظرات کاربران