فرمان Blipmode (آموزش حذف نقاط موقت در اتوکد)

آموزش حذف نقاط موقت بر روی صفحه نمایش اتوکد هنگام ترسیم برای همیشه

شاید زیاد به این مورد برخورد کرده باشید که در هنگام ترسیم مشاهده می شود نقاط موقت بر روی صفحه نمایش به وجود آمده است که مزاحم طراحی می شود  با حرکت دادن صفحه و یا دستورredrow  از بین میرود که در اصطلاح (blip) گفته می شود.

 

 

 

 

برای غیر فعال کردن این خصیصه  در خط فرمان Blipmode. را تایپ نموده و enter را می زنیم و سپس off را وارد می کنیم . از این به بعد دیگر نقاط را نخواهیم دید.
این علامت‌ها که غالبا با اجرای برنامه‌های لیسپ مختلف ظاهر می‌شوند و دیگر ول‌کن شما نیستند، با یک دستور regen یا حتی یک pan یا zoom ساده از بین می‌روند.
در نسخه‌های قدیمی اتوکد به سادگی دستور blipmode را اجرا می‌کردیم و با انتخاب زیردستور Off از شر به‌علاوه‌ها راحت می‌شدیم. اما در نسخه‌های جدید (حداقل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ که شخصا امتحان کرده‌ام) این دستورات دیگر کار نمی‌کنند. درواقع وقتی blipmode را تایپ می‌کنید، با پیغامی روبرو می‌شوید که اعلام می‌کند اتوکد چنین دستوری را نمی‌شناسد. در این شرایط می‌توانید

blipmode. و یا blipmode_ استفاده کنید تا دستور اجرا شود.
استفاده کنید. به این ترتیب با افزوده شدن یک “.” یا یک “_” یا هر دو، دستور گم شده به راحتی پیدا شده و شما از شر بلیپ‌ها خلاص می‌شوید.

 

علت این موضوع این است که برخی از فرامین قدیمی اتوکد کارآیی خود را در آن از دست داده اند . به همین جهت کمپانی اتودسک آنها را از لیست فرامین قابل اجرای خود خارج کرده.

از جمله این فرامین ، دستور Blipmode بود که درصورت روشن بودن آن ، اتوکد با رسم یک علامت + آخرین نقطه کلیک شده توسط کاربر را نمایش میداد. این اثر در سیستم ذخیره میشد و با ایجاد نقشه جدید از بین نمی رفت.

این فرمان از لیست فرامین قابل اجرا در اتوکد حذف شده ، ولی برای بازگرداندن آن بایستی از فرمان دیگری بنام Redefine  کمک گرفت:

Command: redefine

Enter command name: blipmode

 Command:

 نکته : فرامین بازگردانده شده توسط Redefine تنها در اتوکد جاری ( تمام فایل های باز شده ) قابل استفاده هستند و با بستن اتوکد مجددا غیر قابل استفاده میشوند.


کلمات کلیدی:

    متغیر BLIPMODE – کدخدا برای رهایی از ایجاد این نقاط کافیست در خط فرمان خود عین عبارت زیر را تایپ کنید: (setvar “blipmode” 0). این فرمان متغیر BLIPMODE را تغییر میدهد. برای سهولت … آموژش AutoCAD 2015 – آموزشگاه معماری گیلان ریبون (Ribbon) از آیکون ها برای تقریبا تمام فرمان هایی که نیاز دارید استفاده می کند. نوار ابزار ….. برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode. را تایپ … ترفندهای اتوکد | مرجع مهندسی عمران ایران برای ساخت Hyperlink در خط فرمان تایپ کنید : HYPERLINK یا اینکه از …. برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode را تایپ نموده و … وبلاگ تخصصی اتوکد ونرم افزارهای نقشه کشی – عمومی: حذف … برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode را تایپ نموده و enter را می زنیم و سپس مقدار ۰ را وارد می کنیم . از این به بعد دیگر نقاط را نخواهیم دید. مشکل در اتوکد [بایگانی] – نقش نگار مرجع معماری و عمران باید همین blipmode در قسمت command تایپ کنید و گزینه off را بزنید. … البته اگر در command این دستور فعال نشد یکبار صفحه نمایش اتوکد … به درد بخورترین ترفندهای نرم افزار اتوکد ۲۰۱۲ – پرتال جامع … icivil.ir › … › دانلود جزوات › مقالات آموزشی در خط فرمان تایپ کنید : MBUTTONPAN بعد مقدار این متغیر رو به ۰ …. برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode را تایپ نموده و enter … آموزش دستورات و فرمان های اتوکد و ترفندها برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode را تایپ نموده و enter را می زنیم و سپس مقدار ۰ را وارد می کنیم. از این به بعد دیگر نقاط را نخواهیم دید. ترفند رهایی از دست نقاط گرافیکی در اتوکد(blipmode) Apr 23, 2012 – متغیر BLIPMODE یکی از دردسر های کاربران اتوکد است. … برای رهایی از ایجاد این نقاط کافیست در خط فرمان خود عین عبارت زیر را تایپ کنید: … چند ترفندهای اتوکد – مای سیویل برای غیر فعال کردن این خصیصه در خط فرمان Blipmode را تایپ نموده و enter را می زنیم و سپس مقدار ۰ را وارد می کنیم . از این به بعد دیگر نقاط را … آموزش جدیدترین تکنیک های اتوکد ۲۰۱۴ Nov 28, 2015 – Command: redefine. Enter command name: blipmode. Command: نکته : فرامین بازگردانده شده توسط Redefine تنها در اتوکد جاری ( تمام فایل های … ترفندهای اتوکد AutoCad – سایت علم و فن اگر در اتوکد ۱۴ توجه کرده باشید با کلیک راست موس،فرمان قبلی که استفاده شده بود … انتخاب ها در هنگام اجرای فرمان …. در خط فرمان دستور BLIPMODE رو تایپ کنید. BLIPMODE AutoCad 2012 Blipmode

مطالب مرتبطترفند های اتوکد

درباره نویسنده

بنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید