فرمان Ray در اتوکد (دستور ترسیم خطوط یک طرف ممتد)

آموزش فرمان Ray در اتوکد

 

ray

 

 

لطفآ منتظر شوید تا انیمیشن به طور کامل لود شود …

ray

 

 

ابزار Rayبرای ترسیم خطوطی که از یک طرف ممتد می باشد.

طریقه فعال نمودن:
۱- نوشتن Ray در خط فرمان
۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Draw

بعد از فعال شدن این دستور باید کارهای زیر را انجام دهید:
Specify start point: (نقطه شروع را انتخاب کنید)
Specify through point: (نقطه میانی خط را انتخاب کنید)

به وسیله این دستور از یک نقطه که در ابتدا مشخص کرده اید ، می توانید بی نهایت خط ترسیم کنید.

 

 

RAY (دستور)

یک شیء خطی ایجاد می‌کند که از یک نقطه شروع می‌شود و به بی‌نهایت ادامه پیدا می‌کند.

نماد

خط به حافظه نمایش در جهت تعیین شده توسط نقطه شروع و نقطه از طریق گسترش می‌یابد. دستور به پایان رسیدن نقطه از طریق را نمایش می‌دهد تا بتوانید چندین خط ایجاد کنید. برای پایان دادن به دستور Enter را فشار دهید.

خطوطی که در یک جهت به بی‌نهایت گسترش می‌یابند و به عنوان اشعه شناخته می‌شوند، می‌توانند به عنوان مراجع برای ایجاد اشیاء دیگر استفاده شوند.

پیام‌های زیر نمایش داده می‌شوند.

  1. Specify start point (مشخص کردن نقطه شروع): نقطه شروع را مشخص کنید.
  2. Specify through point (مشخص کردن نقطه از طریق): خط به حافظه نمایش در جهت تعیین شده توسط نقطه شروع و نقطه از طریق گسترش می‌یابد. دستور به پایان رسیدن نقطه از طریق را نمایش می‌دهد تا بتوانید چندین خط ایجاد کنید.

 

 

 

 


 

کلمات کلیدی:

آموزش اتوکد ( AutoCAD ) و مکانیکال (MDT) -ابزار Ray برای ترسیم خطوطی که از یک طرف ممتد می باشد. طریقه فعال نمودن: ۱- نوشتن Ray در خط فرمان ۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Draw بعد از فعال شدن …دستورات اتوکد – سیویل استارز-دستورات-اتوکدDec 15, 2010 – 1) با نوشتن حرف L یا Line این دستور فعال می شود. ۲) انتخاب …. دستورات اتوکد. Ray برای ترسیم خطوطی که از یک طرف ممتد می باشد. طریقه فعال …نیک طراحان – آموزش اتوکد آموزش-اتوکدنیک طراحان – آموزش اتوکد – دفتر فنی مهندسی نیک طراحان. … بعد از فعال شدن این دستور باید مراحل زیر را انجام دهید: ….. ۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Drawدستور ray در اتوکد – – درج آگهی در گوگلراه-آهنan-google › آگهی › دستور ray در اتوکد -ارسال رایگان آگهی در | چگونه آگهی خود را ویژه کنم؟ نتایج جستجو در اخبار مربوط به “دستور ray در اتوکد” در “” به شرح ذیل نمایش داده می شود اما در حال حاضر آگهی برای این …[PDF]توانایی ایجاد نقطه و تقسیم بندی اشیاء به کمک فرمان های در اتوکد ایجاد نقطه از طریق چهار فرمان مطابق شکل روبه رو به منظورهای ….. Ray 4. مفهوم. ۵. پرسپکتیو )تصاویر نقطه فراری( مطابق شکل روبه رو در. اتوکد چگونه رسم می …خودآموز اتوکد ۲۰۰۲ – فصل ۹ – فرمان های ترسیمی برای رسم . – زیرگزین? Radius از Arc. زیرگزین? Angle از Radius. زیرگزین? Second pt از Arc. فرمان SOLID (جامد ۲ بعدی). فرمان RAY (نیم خط). فرمان XLINE (خط).آشنایی با دستور extend در اتوکد | میهن بنا خانه آموزش autocad آشنایی با دستور extend در اتوکد … آشنایی با دستورات modify در اتوکد?. قسمت هشتم.  در اتوکد.دستور اتوکد دستورات اتوکد. Ray برای ترسیم خطوطی که از یک طرف ممتد می باشد. طریقه فعال نمودن: ۱- نوشتن Ray در خط فرمان ۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Drawآموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی – آموزش نرم افزار های مهندسی  آشنایی با دستور Ray در اتوکد. ۷۰, آشنایی با دستور Revision Cloud. 71, آشنایی با دستور Distance. 72, آشنایی با اندازه گذاری مساحت موضوعات ترسیم شده در …دستور XLINE – این دستور برای ترسیم خطوط بی نهایت استفاده میشود. … افزار دهید، و با هر بار کلیک در صفحه گرافی اتوکد یک خط زاویه دار بی نهایت ترسیم میشود و با کلیک راست …برنامه ی آموزشی دوره ی آموزش اتوکد دو… – گروه معماری تیتان .۶۹ آشنایی با دستور Ray در اتوکد ۷۰ آشنایی با دستور Revision Cloud 71 آشنایی با دستور Distance 72 آشنایی با اندازهگذاری مساحت موضوعات ترسیمشده در اتوکدپایگاه تخصصی ژئوماتیک و عمران – استفاده از ابزارهای اتوکد .  – استفاده از ابزارهای اتوکد (۱) … نکته ۲: در برنامه اتوکد کلید Space مانند کلید Enter عمل می کند. … ۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Draw.آموزش و رفع اشکال در اتوکد –  هدف از ایجاد این تایپیک آموزش و رفع اشکال در نرم افزار اتوکد می باشد. بنده ۷ سال است که …. ۲- انتخاب دستور Ray از منوی آبشاری Draw بعد از فعال …آموزش جامع اتوکد AutoCAD دانلود – درباره ی ما

 

مطالب مرتبطترفند های اتوکد

درباره نویسنده

بنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید