فرمان loft در اتوکد سه بعدی (دستور ترسیم یک موضوع سه‌بعدی توپر ما بین چند مقطع که در یک صفحه نباشند با ارتفاع متفاوت)

آموزش فرمان loft در اتوکد سه بعدی (دستور ترسیم یک موضوع سه‌بعدی توپر ما بین چند مقطع که در یک صفحه نباشند با ارتفاع متفاوت)

گاهی اوقات لازم داریم که یک شکل با مقاطع مختلف داشته باشیم. برای این منظور از این دستور استفاده می‏کنیم.

طریقه فعال نمودن:
1- نوشتن Loft در خط فرمان
2- فعال کردن این دستور از منوی آبشاری Draw زیر گروه Modeling

بعد از فعال شدن باید کارهای زیر را انجام دهیم:
Select cross-sections in lofting order: مقاطع را انتخاب کنید. ( این مقاطع می‏توانند در یک راستا یا در جهت‏های مختلف ولی منظم باشند)

Enter an option [Guides/Path/Cross-sections only] <Cross-sections only:
یک گزینه را انتخاب کنید.

Guides
با انتخاب این گزینه و انتخاب خطوط یا منحنی‏هایی به عنوان راهنما ، می‏توانیم مقاطع انتخابی را بر طبق خطوط یا منحنی‏های انتخابی شکل دهیم.
این روش به علت سختی در ترسیم خطوط و منحنی‏ها و هم مسیر کردن آنها با مقاطع ترسیمی ، استفاده کمی دارد.

Path
گاهی اوقات لازم داریم مقاطع مختلف را که محورهای مختلفی دارند ولی هم جهت با هم هستند را به هم وصل کنیم. به همین منظور از این گزینه استفاده می‏کنیم.

Cross-sections only
اگر فقط مقطع را داشته باشیم و بخواهیم آنها را به هم متصل کنیم ، از این دستور استفاده می‏کنیم.
بعد از انتخاب مقاطع و زدن کلید اینتر ، پنجره Loft Setting ظاهر می‏شود که می‏توانیم بنا بر نیازی که داریم ، با انتخاب یکی از گزینه‏ها شکل مورد نظر را به دست بیاوریم.


کلمات کلیدی:

دستورات اتوکد – سیویل استارز , 2010 – Cylinder برای ترسیم استوانه از این دستور استفاده می شود. …. دستورات اتوکد. Loft گاهی اوقات لازم داریم که یک شکل با مقاطع مختلف داشته باشیم. مشکل با دستور LOFT در اتوکد 3 بعدی – مای سیویل  پرسش و پاسخ در مورد AutoCad من برای پایان نامم باید دریاچه یک سد را ابتدا در اتوکد مدلسازی کنم . … ولی هرکاری میکنم اینها را با دستور لافت به حجم تبدیل کنم نمیشه و هیچ کاری … آموزش اتوكد پيشرفته (3d)‏ – کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران  ابتدا خط را انتخاب ميكنيم كليد سريع اين دستور هم حرف(l)ميباشد بعد در …. region يا يكپارچه شده باشد در غير اين صورت دستور loft اعمال نميشود. مشکل با دستور loft در اتوکد سه بعدی Issue سلام آقای مهندس ..خسته نباشید و ممنون از سایت بسیار عالی شما من برای پایان نامم باید دریاچه یک سد را ابتدا در اتوکد مدلسازی کنم ..توپوگرافی محل … آموزش جامع Autocad 2014 فارسی 2Dو 3D آموزش از مقدماتی تا پیشرفته در دو پکیج مجزا آموزشی “اتوکد 2 بعدی” و “اتوکد 3 بعدی” … ابزارهای Section Plane ،Shell و Extrude Faces – دستور Loft – ساخت Cylinder … اموزش دستور loft در autocad – تبليغات فان فارسي اموزش دستور loft در autocad-آموزش اتوکد و انجام پروژه(Auto Cad. [PDF]دستور کار شماره ی  Plane و نوع پایان دهی Extrude با اس تفاده از دستور ….. بدیهی اس ت قبل از اجرای دستور باید مقاطع مختلف مدل Loft از دس تور ….. در اتوکد چه کاربردی دارد؟ .11.آموزش autocad 2014 3d – مرکز آموزش نرم افزار دستورات Revolve و 3D Rotate • دستورات Pedit و Sweep • دستورات Polar و Rectangular • ابزارهای Section Plane ،Shell و Extrude Faces • دستور Loft دانلود دستورات اختصاری اتوکد (Autocad) (مهندس حسن فراهانی … pichak.net/…/دانلود-دستورات-اختصاری-اتوکد-autoca… دانلود دستورات اختصاری اتوکد (Autocad) (مهندس حسن فراهانی). ۰۵/۱۹ عمرانAutocad، اتوکد، اختصاری، حسن، دانلود، دستورات، فراهانی، مهندسmodir. دانلود دستورات … [PDF]اﺻﻮل ﻧﻘﺸﻪ ﮐﺸﯽ ﺑﺎ اﺗﻮﮐﺪ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺷﮏ ﺑﺮاﯼ ﮐﺎر در ﻣﺤﻴﻂ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ اﺗﻮﮐﺪ ﻻزم اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ اﺻﻮل ﮐﺎر و ﺗﺮﺳﻴﻢ و وﻳﺮاﻳﺶ در ﻣﺤﻴﻂ. دوﺑﻌﺪﯼ ﺁﺷﻨﺎ ﺑﺎﺷﻴﺪ ….. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎدﻩ از اﻳﻦ دﺳﺘﻮر ﺑﺎ اﻧﺠﺎم ﻣﺮاﺣﻞ زﻳﺮ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻴﺪ ﻳﮏ ﮐﺮﻩ اﻳﺠﺎد ﮐﻨﻴﺪ . .١. دﮐﻤﻪ …. Loft. در ﻧﻮار اﺑﺰار. Modeling. را ﮐﻠﻴﮏ ﮐﻨﻴﺪ . .٣. ﭘﻴﺎم. Select cross sections in lofting order. ﺁﺷﮑﺎر ﻣﯽ ﺷﻮد. آموزش ابزار Loft – شرکت آرتا آریا – کار با Loft Compound Object و بررسی گزینه های آن. … بلوک شده ای را از محیط اتوکد وارد تری دی کردید،به راحتی اکسترود شد. …. دستور Array. مقاله آموزش نرم افزار اتوکد AutoCAD – آموزش مجازی پارس شاید شما هم با ما هم عقیده باشید که امکانات، ابزارها و دستورات نرم افزار اتوکد به اندازه ای …. به طور مثال ایجاد Loft را قبل از به پایان رسیدن دستور نمایش میدهد. در این ویدیو آموزشی، از دستورات Line . loft .Shell و Smooth … در این ویدیو آموزشی، از دستورات Line . loft .Shell و Smooth برای طراحی یک شیئ تزئینی استفاده می کنیم و در حین انجام این پروژه با این دستورات قدرتمند آشنا می … آخرین ها انجمن/…دستور-loft…اتوکد…/latest – , 2015 – سلام آقای مهندس ..خسته نباشید و ممنون از سایت بسیار عالی شما من برای پایان نامم باید دریا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *