فرمان MOVEBAK در اتوکد (دستور تغییر مقصد پوشه پشتیبان گیری فایل bak.)

دستور MOVEBAK در اتوکد به منظور تغییر مقصد پوشه پشتیبان گیری (BACKUP) که با فرمت bak. و در پوشه فایل اصلی اتوکد می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که یک پوشه (یک مسیر برای مثال /:c) مشخص می کنید، BACKUP فایل طراحی شده به صورت اتوماتیک در آن پوشه (مسیر) قرار داده می شود و پس از هر بار که عملیات ذخیره ساز ی تکرار می شود این فایل بک آپ (که با فرمت bak. می باشد) نیز در داخل آن پوشه به روز رسانی خواهد شد.

 

روشهای اجرای دستور یا فرمان MOVEBAK

از خط فرمان: نام کامل فرمان MOVEBAK را در خط فرمان تایپ کنید و Enter بزنید.

از منــو بار: Menu Bar > Express > File Tools > Move Backup Files

 

ترفند: اگر به جای مسیر علامت نقطه “.”، در خط فرمان تایپ شود (بعد از اجرای فرمان MOVEBAK) نام پوشه MOVEBAK پاک شده  و فایل های جدید  در پوشه اصلی (مسیر خود فایل شما) ایجاد شده است.

 

MOVEBAK

 

توجه: ایجاد فایل های BAK. اختیاری است، اما توصیه می شود. فرمان ISAVEBAK که کنترل میکند که آیا فایل های BAK در هر بار کشیدن فایل نقشه، بک آپ گیری شود یا خیر روی 1 قرار گیرد. شما همچنین می توانید این تابع را با استفاده از تبOpen and Save” از کادر محاوره ای File Safety  در کادر Option  (در خط فرمان OP  را تایپ کنید) فعال کنید.

فایل اتولیسب مربوط به این دستور در پوشه اتوکد acetmbak.arx می باشد.

 

MOVEBAK

 

 

 

درباره نویسندهبنده سیامک دوستداری فارغ التحصیل رشته مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم، و در این وبسایت آموزش های مربوط به نحوه برنامه نویسی در اتوکد و هچنین آموزش تصویری دستورات اتوکد را قرار خواهم داد.

تلفن همراه: ۰۹۰۰۱۲۳۴۴۴۴

ایمیل: s.doostdari@gmail.com

ترفند های اتوکدنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *