لیسپ های کاربردی اتوکد

دستور COLOR- در اتوکد

COLOR (فرمان)

می توانید از فهرست Color Index رنگی اتوکد (یک نام رنگ یا شماره)، یک رنگ از زبانه های true color یا یک رنگ از color book وارد کنید. می توانید شماره رنگ (1 تا 255) یا نام رنگ (نام های هفت رنگ اول) را وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید با وارد کردن ACI شماره 1 یا نام ACI، رنگ قرمز را مشخص کنید.

شما همچنین می توانید bylayer یا byblock وارد کنید. اگر byblock را وارد کنید، تمام اشیاء جدید به رنگ پیش فرض (سفید یا سیاه، بسته به رنگ پس زمینه شما) کشیده می شوند تا اینکه در یک بلوک گروه بندی شوند. هنگامی که بلوک را در یک نقشه وارد می کنید، اشیاء موجود در بلوک از تنظیم فعلی COLOR به ارث می برند.

توجه: اگر از تركیبی از روشهای رنگی برای ترسیم اجسام تشکیل دهنده بلوك استفاده كرده اید، وارد كردن آن بلوك یا تغییر رنگ آن نتایج پیچیده ای را ایجاد می كند. اگر لایه را وارد کنید، اشیاء جدید رنگی را که به لایه ای که روی آنها ایجاد می کنید اختصاص داده اند. برای اطلاعات در مورد اختصاص دادن رنگ به یک لایه، به دستور LAYER مراجعه کنید.
هنگامی که دستور COLOR را وارد کنید، دستورالعمل های زیر نمایش داده می شود.

 

true color (رنگ واقعی)

یک رنگ واقعی را برای استفاده برای شیء انتخاب شده مشخص می کند. سه مقدار عدد صحیح از 0 تا 255 را که با کاما از هم جدا شده اند وارد کنید تا یک رنگ واقعی مشخص شود.

color book (کتاب رنگ)

رنگی را از یک کتاب رنگی لود شده برای استفاده در شیء انتخاب شده مشخص می کند. را وارد کنید نام یک کتاب رنگ است که نصب شده است. اگر نام کتاب رنگی را وارد کنید، از شما خواسته می شود که نام رنگ را در کتاب رنگ وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *