لیسپ های کاربردی اتوکد

About-Adjusting-Port-Settings

درباره تنظیم تنظیمات پورت

بسته به نحوه اتصال پلاتر شما ، سه مکان ممکن برای پیکربندی تنظیمات درگاه رایانه شما وجود دارد.

برگه Ports در ویرایشگر تنظیمات Plotter حاوی اطلاعاتی در مورد پیکربندی درگاه نقشه بردار است. اگر یک نقشه کش محلی ، نام سیستم را پیکربندی می کنید ، باید پستی را که دستگاه به آن متصل است ، مشخص کنید. می توانید یک درگاه USB ، سریال (محلی) ، موازی (محلی) یا پورت شبکه را انتخاب کنید. برای درگاه های موازی ، پیش فرض LPT1 است. برای درگاه های سریال ، پیش فرض COM1 است. اگر دستگاه شما به درگاه دیگری متصل است ، نام پورت را تغییر دهید.

اگر از پورت سریال استفاده می کنید ، تنظیمات داخل برنامه باید با تنظیمات پلاتر مطابقت داشته باشد. روی پیکربندی پورتها کلیک کنید تا تنظیمات برنامه مطابق با تنظیمات نقشه بردار شما باشد. پروتکل های موجود برای پلاتر شما نمایش داده می شود.

توجه: اگر از دستگاهی استفاده می کنید که دستگاه پیکربندی شده را تقلید کرده و گزینه های پورت دیگری را نیز دارد ، نمایش همه پورت ها را انتخاب کنید.

همچنین می توانید تنظیمات ارتباط بین پرونده PC3 و سیستم رایانه یا شبکه خود را تغییر دهید. می توانید از طریق درگاه نقشه بکشید ، یک پرونده را ترسیم کنید ، یا از ویژگی AutoSpool برای ادامه نقشه در پس زمینه کار استفاده کنید. اگر از طریق پورت موازی نقشه بکشید ، می توانید مقدار timeout را مشخص کنید. اگر از طریق پورت سریال نقشه بکشید ، می توانید میزان baud ، پروتکل ، کنترل جریان و مقادیر زمان ورودی و خروجی را تغییر دهید.

بسته به نحوه اتصال پلاتر شما ، سه مکان ممکن برای پیکربندی تنظیمات درگاه رایانه شما وجود دارد.

محلی که به صورت محلی وصل می شود

پلاتر شما اگر به پورت رایانه ای که برنامه را اجرا می کند وصل شده است به صورت محلی وصل می شود. اگر شما همچنین یک چاپگر سیستم ویندوز را تنظیم کرده اید تا با استفاده از همان پورت محلی ، در همان پلاتر چاپ شود ، این طرح را به طرز حقه ای (از طریق ویندوز سیستم ویندوز می فرستد). به دلیل درگیری در بندر از این نوع ، آگاه شده اید اگرچه می توانید از تنظیمات در برگه Plot و Publish در کادر گفتگوی گزینه ها استفاده کنید تا این هشدار را خاموش کنید.

نقشه کشی از طریق اسپولر سیستم سریعتر انجام می شود. با این حال ، این روش چاپگر سیستم متضاد را کنترل می کند که پیکربندی پورت ورودی / خروجی را کنترل کند. تنظیمات درگاه پیکربندی شده برنامه در این مورد نادیده گرفته می شود.

برای مشاهده یا تنظیم تنظیمات درگاه ، به سیستم چاپ برای سیستم عامل بروید و چاپگری را که برای پلاتر شما تنظیم شده است فعال کنید.

به صورت محلی متصل است ، اما نه طلسم

اگر پلاتتر شما بصورت محلی متصل باشد و چاپگر سیستم متضاد وجود نداشته باشد ، این برنامه می تواند تنظیمات پورت ورودی / خروجی را به طور مستقیم کنترل کند.

در سراسر شبکه

اگر برنامه را در یک رایانه اجرا می کنید و به دستگاه متصل به یک رایانه دیگر در شبکه ترسیم می کنید ، کامپیوتر از راه دور کنترل تنظیمات پورت را کنترل می کند ، و تنظیمات پورت پیکربندی شده را نادیده می گیرند. چاپگر سیستم باید روی رایانه از راه دور پیکربندی شود. (به این ترتیب پلاتر در شبکه به اشتراک گذاشته شد و در دسترس شما قرار گرفت.) چاپگر سیستم از راه دور تنظیمات پورت را کنترل می کند. می توانید این تنظیمات را برای هر چاپگر سیستم روی رایانه از راه دور مشاهده و تغییر دهید.