About-Action-Macros

درباره ماکروهای اکشن

شما برای ضبط کردن دستورات و ورودی به عنوان یک پرونده ماکرو اکشن (ACTM) از ضبط Action استفاده می کنید.

Action Recorder یک پانل روی روبان است که شامل ابزارهایی برای ضبط ، اصلاح و پخش مجدد یک ماکرو اکشن است. هنگام ضبط ، اقدامات ، دستورات و مقادیر ورودی در درخت اکشن به عنوان گره های ارزش ضبط و نمایش داده می شوند. یک گره ارزش ورودی را در هر فرضی در یک فرمان از جمله نقاط به دست آمده ، رشته های متن ، اعداد ، کلمات کلیدی یا مقادیر دیگری که هنگام ضبط یک دستور وارد می شوند ، ضبط می کند.

پس از متوقف کردن ضبط ، می توانید دستورات گرفته شده و ورودی را به یک پرونده ماکرو اکشن (ACTM) ذخیره کنید که بعداً پخش می شود. پس از صرفه جویی ، می توانید نقاط پایه را تعیین کنید ، پیام های کاربر را وارد کنید ، یا رفتار مقادیر ورودی ضبط شده را برای مکث برای ورودی در هنگام پخش تغییر دهید. همچنین می توانید پرونده های اکشن ضبط شده را با Action Macro Manager از داخل محصول یا از طریق سیستم فایل از خارج محصول مدیریت کنید.

اصلاح یک ماکرو اکشن

بعد از ثبت یک ماکرو اکشن ، می توانید اقدامات و مقادیر ضبط شده را از درخت اکشن ضبط کننده ضبط تغییر دهید. می توانید یک ماکرو اکشن را توسط:

 • حذف یک عمل
 • ویرایش یک مقدار ضبط شده
 • درج پیام کاربر
 • درخواست مکث برای ورودی
 • درج یک نقطه پایه
 • تنظیم تمام نقاط نسبت به اولین نکته انتخاب شده در هنگام پخش ، یا از مختصات ترکیبی یا مطلق و نسبی استفاده کنید

بارگیری یک ماکرو اکشن

پرونده های اکشن کلان (ACTM) که در مسیرهای تعریف شده توسط متغیرهای سیستم ACTRECPATH و ACTPATH ​​یافت شده یا به مسیرهای اضافه شده به صورت خودکار بارگیری می شوند. اگر بیش از یک پرونده ماکرو عمل دارای همین نام باشد ، اولین پرونده ماکرو عملی که یافت می شود بارگذاری می شود. پرونده های دیگر با همین نام ها نادیده گرفته شده و بارگیری نمی شوند.

برای شناسایی مسیر یک ماکرو عمل لود شده ، ماکرو اکشن را از لیست کشویی Action Macros انتخاب کرده و پنل Action Recorder را گسترش دهید. روی گره ماکرو اکشن در Action Tree کلیک راست کرده و بر روی Properties کلیک کنید. در کادر گفتگوی اکشن ماکرو ، مسیر پرونده ماکرو اکشن در کادر Folder Path نمایش داده می شود.

پخش یک ماکرو اکشن

هنگام پخش یک ماکرو اکشن ، موارد زیر را توجه کنید:

 • نتایج حاصل از یک ماکرو اکشن می تواند متفاوت باشد وقتی در یک نقاشی بازی کردیم که تنظیمات مختلف طراحی را در مقایسه با موارد استفاده شده در نقاشی هنگام ثبت ماکرو عملکرد دارد.
 • وقتی نمایش کادر محاوره ای نمایش داده می شود ، یک ماکرو عمل متوقف می شود و هنگام رد کردن کادر محاوره ، از سر گرفته می شود. اگر کادر گفتگو لغو شود ، کلان اکشن همچنان به پخش خود ادامه می دهند اما نتایج به احتمال زیاد متفاوت خواهد بود.
 • در صورت بارگیری پرونده های موردنیاز ، اگر حاوی دستورات سفارشی یا ارجاع به ماکرو VBA باشد ، یک ماکرو عمل شکست خواهد خورد.

اشتراک گذاری ماکروهای اکشن

هنگام اشتراک گذاری ماکروهای اکشن با دیگران ، موارد زیر را توجه کنید:

 • ماکروهای اکشن ضبط شده با یک محصول عمودی مبتنی بر اتوکد ممکن است بسته به دستوراتی که هنگام ضبط ماکرو عملکرد ثبت شده اند ، به طور یکسان در اتوکد یا یک محصول عمودی متفاوت مبتنی بر اتوکد پخش نشوند.
 • ماکروهای اکشن ممکن است هنگام ضبط به یک زبان از محصول به درستی پخش نشوند و سپس به زبانی متفاوت از محصول پخش شوند.