لیسپ های کاربردی اتوکد

درباره دسترسی به محتوای DesignCenter در اتوکد

درباره دسترسی به محتوای DesignCenter

منو درختی در قسمت سمت چپ پنجره DesignCenter و چهار زبانه DesignCenter به شما کمک می کند تا محتوا را در قسمت محتوا پیدا کرده و بارگیری کنید.

 

زبانه Folders (زبانه پوشه ها)

تب Folders سلسله مراتبی از نمادهای ناوبری را نشان می دهد

  • شبکه ها و کامپیوترها
  • آدرس های وب (URL)
  • درایوهای کامپیوتر
  • پوشه ها
  • نقشه ها و فایل های پشتیبانی مرتبط
  • Xref ها، طرح‌بندی‌ها، سبک‌های هاشور و اشیاء نام‌گذاری‌شده، از جمله بلوک‌ها، لایه‌ها، نوع خطوط، سبک‌های متن، سبک‌های ابعاد، سبک‌های جدول، سبک‌های لیدر، و سبک‌های طرح در طراحی

روی یک مورد در نمای درختی کلیک کنید تا محتویات آن در قسمت محتوا نمایش داده شود. برای نمایش و پنهان کردن سطوح اضافی در سلسله مراتب، روی علامت مثبت (+) یا منهای (-) کلیک کنید. همچنین می توانید برای نمایش سطوح عمیق تر، روی یک مورد دوبار کلیک کنید. با کلیک راست در نمای درختی، یک منوی میانبر با چندین گزینه مرتبط نمایش داده می شود.

برگه DesignCenter و Autodesk Seek

برگه‌های Open Drawings، History و DC Online و Autodesk Seek روش‌های جایگزینی برای دسترسی به محتوا ارائه می‌کنند.

  • Open Drawings: فهرستی از نقشه هایی که در حال حاضر باز هستند را نمایش می دهد. روی یک فایل طراحی کلیک کنید و سپس روی یکی از جداول تعریف از لیست کلیک کنید تا محتوا در قسمت محتوا بارگذاری شود.
  • History: لیستی از فایل هایی که قبلا با DesignCenter باز شده اند را نمایش می دهد. روی یک فایل طراحی از لیست دوبار کلیک کنید تا به فایل طراحی در نمای درختی برگه Folders بروید و محتوا را در قسمت محتوا بارگیری کنید.
  • DC Online: محتوا را از صفحه وب DesignCenter Online شامل بلوک ها، کتابخانه های نمادها، محتوای سازنده و کاتالوگ های آنلاین ارائه می دهد.
  • Autodesk Seek: محتوایی را از صفحه وب Autodesk Seek شامل بلوک ها، کتابخانه نمادها، محتوای سازنده و کاتالوگ های آنلاین ارائه می دهد. Autodesk Seek در همه مناطق و محصولات موجود نیست.
توجه: DesignCenter Online (برگه DC Online) به طور پیش فرض خاموش است. می توانید آن را از ابزار CAD Manager Control فعال کنید. با این حال، در نسخه های انگلیسی زبان محصول موجود نیست.

محتوای پر استفاده را نشانه گذاری کنید

DesignCenter راه حلی برای یافتن محتوایی که نیاز دارید به سرعت به طور منظم به آن دسترسی داشته باشید ارائه می دهد. هم نمای درختی و هم ناحیه محتوا شامل گزینه هایی هستند که پوشه ای به نام Favorites را فعال می کنند. پوشه Favorites می تواند حاوی میانبرهایی برای محتوای درایوهای محلی یا شبکه و همچنین در مکان های اینترنتی باشد.

هنگامی که نقشه، پوشه یا نوع دیگری از محتوا را انتخاب می کنید و افزودن به موارد دلخواه را انتخاب می کنید، میانبری به آن مورد به پوشه علاقه مندی ها اضافه می شود. فایل یا پوشه اصلی در واقع حرکت نمی کند. در واقع، تمام میانبرهایی که ایجاد می کنید در پوشه Favorites ذخیره می شوند. میانبرهای ذخیره شده در پوشه Favorites را می توان با استفاده از Windows ® Explorer منتقل، کپی یا حذف کرد.