لیسپ های کاربردی اتوکد

فرمان SuperHatch در اتوکد (دستور هاشور با الگوی دلخواه)

ترفند SuperHatch در اتوکد


 

   لطفآ منتظر شوید تا انیمیشن به طور کامل لود شود …SUPERHATCH

 

 فرمان SuperHatch با كنار هم چيدن بلوك يا عكس انتخابي شما در محدوده مورد نظر هاشور رسم ميكند. در انتها بلوكها يا عكسهاي قرار داده شده به يك گروه تبديل ميشوند.

ساختن hatch با استفاده از دستور super hatch در اصل یک block است. اگه بخواهید ویرایش روی اون انجام بدین باید از حالت بلوک درش بیارید و ویرایشتون انجام بدین و بعد به hatch block تبدیلش بکنید ….. روش کار اول از همه دستور super hatch در cad 2009 به بعد میتون پیدا بکنید این دستور به 5 روش مختلف کار میکنه که من فقط 1 روش فعلا میگم

روش block: قبل از باز کردن پنجره super hatch (در خط فرمان عبارت superhatch رو تایپ کرد و اینتر بزنید)،  باید شکل hatch خودتون در auto cad بکشید و بعد اتمام کار شکل خودتون رو به یک block تبدیل کرده (نحوه بلوک کردنم دیگه همه میدونن!!)

حالا بعد دستور super hatch اجرا میکنیم در پنجره باز شده 5 گذینه وجود دارد که ما با گذینه 2 یعنی block کار داریم خوب بر روی دکمه بلوک کلیک کرده در پنجره باز شده پنجره superhatch-insert در جلوی دکمه block نام block مورد نظر وارد کنید البته معمولا نام آخرین ابجکتی که شما به بلوک تبدیل کردن به صورت اتوماتیک در اینجا قرار میگیره (به بقیه قسمتهاش کاری نداشته باشید) و بر روی ok کلیک کنید.

بعد در وسط صفحه cad یک کلیک کرده فقط یک کلیک، بعد از این از شما یک عدد به عنوان scale در زاویه x میخواد مثلا بزنید 1 و بعد اینتر بزنید.

حالا همون عدد برای زاویه y میخواد دوباره بزنید 1 و بعد اینتر بزنید.

بعد از اون یک زاویه از شما میخواد مثلا بدین 0 و بعد دوباره اینتر بزنید.

سپس یک سوال از شما پرسید میشه که آیا شما میخواهید از این بلوک استفاده بکنید یا نه (Y) دوباره اینتر بزنید

دوباره یک سوال پرسیده میشه که مربوط به corner است شما بزنید اینتر و در آخر در وسط جای که میخواهید هاشور بزنید کلیک بکنید و بعد اینتر حالا میبینید که کار شما هاشور خورده است.

نکته: روشهای اجرای دستور یا فرمان BREAKLINE

از منــو :

Menu Bar > Express > Draw > Super Hatch

از خط فرمان :

یا نام کامل فرمان SuperHatch را در خط فرمان تایپ کنید و Enter بزنید.

فایل اتولیسب مربوط به این دستور در پوشه اتوکد sprhatch.lsp می باشد.

SUPERHATCH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.