لیسپ های کاربردی اتوکد

فرمان offset در اتوکد (دستور آفست برای ترسیم کپی‌های موازی از اشیاء با فاصله مشخص در هر دو طرف موضوع)

 

آموزش فرمان offset در اتوکد (دستور آفست  برای ترسیم کپی‌های موازی از اشیاء با فاصله مشخص در هر دو طرف موضوع)

در ویدئو های کوتاه آموزشی زیر نحوه آفست دادن به اشیاء را مشاهده می کنید.

 

برای آفست دادن به محیط یک دایره و یا هر شیئ دیگری در اتوکد، ابتدا شیئ مورد نظر را انتخاب کنید، سپس حرف O را (که مخفف کلمه Offset است) در خط فرمان تایپ کنید و اینتر را بزنید. حال اتوکد مقدار آفست را از شما می خواهد که با وارد کردن یک مقدار حقیقی مثبت و زدن اینتر و در نهایت با کلیک بر روی صفحه ترسیم اتوکد و داخل و یا خارج محیط دایره عمل آفست دادن انجام خواهد شد.

 

با استفاده از این دستور میتوانید خطوط و کمان و … هر نوع از انواع خط را به موازات خودش در دو جهت از خود موضوع، کپی برداری کنید.

برای اجرای فرمان باید از منوی Modify بر روی گزینه Offset کلیک کنید.

و یا با استفاده از تایپ خلاصه دستور O در خط فرمان ، دستور را فراخوانی کنید.

بعد از اجرای فرمان با این سوال روبرو میشوید .

Offset Distance

در این گزینه شما میتوانید با استفاده از صفحه کلید یک فاصله را وارد کنید یا با استفاده از موس دو نقطه را انتخاب کنید که فاصله آن دونقطه را برنامه استفاده میکند. و با هر بار کلیک در دو جهت موازی موضوع یک موضوع جدید ایجاد میگردد.

Multiple

بعد از انتخاب موضوع برای Offset این گزینه فعال میشود. و به شما کمک میکند تا با به صورت پشت سر هم Offset انجام دهید و با استفاده از کلیک کردن شما میتوانید جهت Offset را مشخص کنید.

Through

در این گزینه شما بعد از انتخاب شی برای OFFSET هر نقطه ای را کلیک کنید ، شی انتخاب شده در همان نقطه ترسیم میشود.

Erase

بعد از انتخاب دستور، از شما برای حذف شی انتخاب شده ، بعد از اجرای دستور  نیاز به انتخاب Yes/No را دارد .

Yes :
با  انتخاب این گزینه موضوع اولیه حذف شده و موضوع جدید ترسیم میشود.

No :
با  انتخاب این گزینه موضوع اولیه حذف نشده و موضوع جدید ترسیم میشود.

Layer

با انتخاب این گزینه دو امکان فراهم میشود .

Current :

با انتخاب این گزینه موضوعی که با دستور OFFSET ترسیم خواهد شد در لایه جاری خواهد بود .

Source :

با انتخاب این گزینه لایه شی انتخاب شده، برای جسم جدید در نظر گرفته میشود.

 

 

آفست (offset) دادن به یک شیئ برای مثال پلی لاین، دایره، خط، مثلث، مربع، مستطیل، بیضی، چند ضلعی و یا هر شکل دیگری در اتوکد

 

کلمات کلیدی:

دستور OFFSET در اتوکد – کدخدا با استفاده از این دستور میتوانید خطوط و کمان و … هر نوع از انواع خط را به موازات خودش در دو جهت از خود موضوع، کپی برداری کنید. برای اجرای فرمان با… آموزش مبتدی اتوکد جلسه سوم – AutoCAD Tutorial Feb 4, 2014 – با کمی تمرین مستمر میتوانید همه این دستورات را در ذهن خود تثبیت کنید.سه دستور Trim, Extend , Offset که هم در اتوکد ۲D و ۳D کاربرد دارد میهمان این … AutoCad – دستور Offset (کپی های موازی) – وبلاگ آموزشی سایت … Aug 4, 2012 – AutoCad – دستور Offset (کپی های موازی). دستور Offset : این ابزار برای ایجاد دایره های هم مرکز و یا خطوط موازی با هم به تعداد مورد نظر استفاده می شود. [PDF]اﻧﺠﺎم دﺳﺘﻮرات وﻳﺮاﻳﺸﯽ ﻧﻈﻴﺮﺣﺬف، ﮐﭙﯽ، ﺟﺎﺑﻪ ﺟﺎﻳﯽ ودوران در ﺷﮑﻞ ﺻﻔﺤﻪٔ ﺑﻌﺪ دﺳﺘﻮر Offset ﭼﻨﺪ ﺑﺎر روی ﺧﻂ، داﻳﺮه، و ﮐﻤﺎن اﻋﻤﺎل ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺗﺮﺳﻴﻢ ﻗﺴﻤﺖ اول …. ۶ــ دﺳﺘﻮر Line ﻳﮑﯽ از ﮐﺎرﺑﺮدی ﺗﺮﻳﻦ دﺳﺘﻮرات اﺗﻮﮐﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ از ﻃﺮﻳﻖ آن ﭘﺎره ﺧﻂ را رﺳﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. مهندس محمدجواد ارجمند – آموزش دستورات اتوکد (4) آموزش دستورات اتوکد (4). Offset برای جابه جا کردن یک موضوع بدون اینکه موضوع اصلی تغییر کند. طریقه فعال نمودن: 1- نوشتن O در خط فرمان 2- انتخاب این دستور از … دستور افست :: آموزش اتوکد به صورت کاربردی ۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «دستور افست» ثبت شده است – آموزش اتوکد به صورت کاربردی. [PDF]آموزش دستورات اتوکد 2007 -2. آشنایی با بعضی دستورات اتوکد مثل rotate, array,offset. trim,fillet,scale. که این دستورات در نقشه کشی خیلی به. کار می آیند و شما با این ابزار خیلی سروکار دارید … آموزش اتوکد – OffsetوBreak وPoint Offset. همانند سازی. برای اینکه بخواهیم در اتوکد چیزی را که کشیده ایم در یک فاصله معین. دوباره بکشیم بوسیله این دستور دیگر احتیاج به دوبار کشیدن آن شکل … دستورات و ترفندهای اتوکد – آموزشگاه کامپیوتر پایا آموزش دستورات و فرمان های اتوکد و ترفندها – آموزشگاه کامپیوتر پایا. … مثلاٌ برای از كار انداختن دستور offset به صورت زیر عمل می كنیم. command:undefine Enter … خودآموز اتوکد 2002 – فصل 7 – ایجاد و تغییر اجسام – ایران کد Sep 8, 2011 – بهانه ای برای آشنایی – گام اول: فرمان آشنای LINE (پاره خط) – گام دوم: فرمان OFFSET (کپی با تعیین فاصله) – گزینۀ Through از فرمان OFFSET – گام … دستورات Autocad مورد نیاز Civil3D – سهند فرشادمنش برای شروع کار با نرم افزار Civil3D لازم است با چندین دستور ساده در اتوکد آشنایی داشته باشید. … میتوانید روی خطوط دیگر نیز کلیک کنید و آنها را نیز آفست کنید. فرمان Xline | آموزش تصویری اتوکد vcad.ir › آموزش تصویری اتوکد ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ آموزش تصویری اتوکد, کلیه فرمان های اتوکد ارسال دیدگاه 71 بازدید. این دستور برای …. ۱۴ – دستورات Offset و XLine و Ray – تالار علمی و آموزشی دانشجویی. اموزش اتوكد Nov 5, 2013 – از این دستور در اتوکد برای از هم گسیختن، باز کردن موضوعات. یکپارچه ای مانند هاشور، ….. Offset distance or through: t. می نویسیم و اینتر می زنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.