لیسپ های کاربردی اتوکد

فرمان helix در اتوکد (دستور ترسیم مسیرهای مارپیچ دو بعدی و سه ‌بعدی)

آموزش فرمان helix در اتوکد (دستور ترسیم مسیرهای مارپیچ دو بعدی و سه ‌بعدی)

 
دستور ترسیم مارپیچ Helix

اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

برای ترسیم مارپیچ در اتوکد باید از این دستور استفاده کرد.

برای اجرای فرمان از منوی Draw گزینه Helix را انتخاب کنید.

ویا با استفاده از تایپ کامل فرمان Helix در خط فرمان دستور را فعال کنید.

بعد از اجرای فرمان اتوکد از کاربر درخواست انتخاب نقطه پایه مارپیچ را دارد.

بعد از انتخاب نقطه مرکز مارپیچ ، بوسیله کلیک موس و یا وارد کردن مختصات ، شما میتوانید شعاع کارپیچ را وارد کنید.

Diameter

البته به طور پیشفرض از کاربر شعاع درخواست میشود و با انتخاب گزینه Diameter بوسیله کلیک موس و یا تایپ حرف  D ، میتوانید مقدار قطر را نیز وارد کنید.

بعد از وارد کردن نقطه اول ، اتوکد درخواست شعاع فوقانی مارپیچ را نیز از کاربر دارد.

بعد از ورود شعاع دوم تصویر مارپیچ ثابت میشود .

Axis endpoint

با انتخاب این گزینه شما میتوانید مارپیچ را از حالت پلان به حالت نمای جانبی تغییر دهید و با انتخاب یک نقطه محور مارپیچ و طول ان را مشخص کنید. و دستور به پایان میرسد.

Turns

با انتخاب این گزینه میتوانید تعداد حلقه های مارپیچ را بوسیله تایپ اعداد در خط فرمان تغییر دهید . توجه داشته باشید که نباید تعداد حلقه ها نباید بیشتر از عدد 500 باشد.

turn Height

با انتخاب این گزینه شما میتوانید ارتفاع یک دور کامل از مارپیچ را مشخص کنید. و ارتفاع کلی مارپیچ بر اساس تعداد حلقه ها محاسبه میشود و به روز رسانی میگردد. و دستور به پایان میرسد.

tWist

با انتخاب این گزینه میتوانید جهت ترسیم مارپیچ را مشخص کنید.

CW

با انتخاب این گزینه شما میتوانید مارپیچ در جهت عقربه های ساعت ترسیم کنید.

CCW

با انتخاب این گزینه شما میتوانید مارپیچ در جهت عکس عقربه های ساعت ترسیم کنید. توجه داشته باشید در حالت پیش فرض این گزینه فعال است.


کلمات کلیدی:

دستور ترسیم مارپیچ Helix – کدخدا برای ترسیم مارپیچ در اتوکد باید از این دستور استفاده کرد. برای اجرای فرمان از منوی Draw گزینه Helix را انتخاب کنید. ویا با استفاده از… [PDF]دستور کار شماره ی  Plane و نوع پایان دهی Extrude با اس تفاده از دستور. پروفایل را تا ….. Helix را اجرا کنید و تنظیمات پنجره ی 3D Helix Path دستور ….. در اتوکد چه کاربردی دارد؟ .11. لیسپ رسم مارپیچ – سایت مهندسین و دانشجویان عمران توضیح: دستور Helix در ورژن های جدید اتوکد نیز کار این لیسپ را انجام می دهد. مطالب بیشتر: لیسپ رسم مارپیچ، لیسپ، لیسپ ها در اتوکد، لیسپ های … پرسش و پاسخ و رفع اشکال نرم افزار اتوکد [بایگانی] – کافه دیزاین …  اما تو اتوکد هم میتونی با همین فرمان helix این کارو بکنی … اینو یه نیگا ….. بعد از Extract تو محیط اتوکد دستور AP رو اجرا کنید . فایلهای Extract … آموزش اتوکد 2007 (سه بعدی) – تبیان – سلام. دوستان عزیز تو این تاپیک به آموزش اتوکد سه بعدی می پردازم. آموزش اتوکد دوبعدی … نکته: دقت کنید که در این دستور هنگام ترسیم F8 (Ortho) خاموش باشد. ….. Helix. برای ترسیم یک خط مارپیچ در محیط سه بعدی به کار می رود. اتوکد سه بعدی رو سریع یاد بگیریم – سایت علمی آموزشی نواندیشان و برای داشتن مسیر حرکت بوسیله فرمان Helix (ازمنوی modeling)مسیر … بعدی دارید روی سطح دیوار یک مستطیل دو بعدی ترسیم کن و این دستور را … [PDF]دریافت فایل ﻁﺭﻳﻘﻪ ﺍﻧﺗﺧﺎﺏ ﻣﻭﺿﻭﻋﺎﺕ ﺩﺭ ﺑﺭﻧﺎﻣﻪ ﺍﺗﻭﮐﺩ. ﺁﺷﻧﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﻧﻭﺍﺭ ﻫﺎﻱ ﺍﺑﺯﺍﺭ ﺩﺭ ﺍﺗﻭﮐﺩ. ﻁﺭﻳﻘﻪ ﻣﺩﻳﺭﻳﺕ ﻧﻭﺍﺭ ﻫﺎﻱ … solid. ﺩﺭ ﺗﺭﺳﻳﻡ. ﺩﺳﺗﻭﺭ revision cloud. ﺩﺭ ﺗﺭﺳﻳﻡ. ﺩﺳﺗﻭﺭ wipe out. ﺩﺭ ﺗﺭﺳﻳﻡ. ﺩﺳﺗﻭﺭ helix. ﺩﺭ ﺗﺭﺳﻳﻡ … آموزش اتوکد ( AutoCAD ) و مکانیکال (MDT) – طراحی فنر کشیدن راه مارپیچ فنر ( 3D Helix path… ) مشخص کردن صفحه کاری برای کشیدن مقطع فنر( work plan ). کشیدن سطح مقطع فنر و پروفایل کردن آن. Sweep کردن سطح … آموزش سه بعدی Autodesk AutoCAD 3D 2012 به زبان فارسی آشنایی کلی با قابلیت های اتوکد – انواع روشهای نشان دادن مدل بر روی صفحه نمایش … نحوه ترسیم خطوط با استفاده از دستور 3Dpoly – طریقه به کارگیری دستور helix …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *