فرمان extrude در اتوکد سه بعدی (دستور تبدیل یک شئ به موضوع سه‌بعدی توپر Solid)

۱ / ۱

 

آموزش فرمان extrude در اتوکد سه بعدی (دستور تبدیل یک شئ به موضوع سه‌بعدی توپر Solid)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گاهی اوقات اشکال ترسیمی به صورت تعریف شده و منظم نیستند و لازم داریم که برای ترسیم از اشکال پیچیده‏تری استفاده کنیم. به همین منظور از این دستور استفاده می‏کنیم.

نکته: برای استفاده از این دستور باید شکل ترسیمی حتمن یک‏پارچه و بسته باشد. برای این‏کار از دستور Pedit یا Pline استفاده می‏کنیم.

طریقه فعال نمودن:
۱- نوشتن Ext در خط فرمان
۲- فعال کردن این دستور از منوی آبشاری Draw زیر گروه Modeling

بعد از فعال شدن باید کارهای زیر را انجام دهیم:
Select objects to extrude: موضوع مورد نظر را برای بعد دادن انتخاب کنید.

Specify height of extrusion or [Direction/Path/Taper angle] <76.35:

ارتفاع را تعیین کنید.

Direction
با انتخاب دو نقطه به عنوان ارتفاع ، ارتفاع مورد نظر را تعیین می‏کنیم.

Path
با انتخاب یک مسیر که هم محور با شکل است ، می‏توانید شکل مورد نظر را بر طبق مسیر راهنمایی کنید. دقت کنید که مسیری که برای شکل تعریف می‏شود باید یک‏پارچه باشد.

Taper angle
با وارد کردن یک زاویه می‏توانیم شکل مورد نظر را به صورت زاویه‏دار ترسیم کنیم.

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:

فرمان extrude در اتوکد – مای سیویل سلام دوستان از دوستانی که به این فرمان در اتوکد تسلط دارن روش کار رو لطف کنن واسه من توضیح بدن با تشکر. دستورات اتوکد – سیویل استارز Dec 24, 2010 – برای ترسیم استوانه از این دستور استفاده می شود. …. دستورات اتوکد. Extrude گاهی اوقات اشکال ترسیمی به صورت تعریف شده و منظم مانند دستورات .. آموزش اتوکد سه بعدی – نیارش Nov 11, 2011 – به طور کلی دو دسته اشیای سه بعدی قابل تولید در اتوکد موسوم به رویه‌ها و مدلها … منوی Modify شاخه Silidedily ، فرمان extrude face با این ابزار می‌توان، هر یک از وجود … از این دستور برای بدست آوردن حجم مشترک دو حجم استفاده می‌کنید. اتوکد سه بعدی رو سریع یاد بگیریم – سایت علمی آموزشی نواندیشان سپس از فرمان extrude برای حجم دادن صفحات ساخته شده استفاده می کنیم این فرمان با تایپ ext نیز فعال میشود نحوه انجام فرمان : ۱-فعال کردن فرمان [PDF]آموزش دستورات سه بعدی آموزش_دستورات_سه_بعدی. بسیار ساده تر از دو بعدی است زیرا شما با تمام دستورات در اتوکد دو بعدی به نحوی … سپس دستور اکسترود. Extrude. را اجرا نموده. و شی دو بعدی را انتخاب و طول بعد سوم … آموزش اتوکد سه بعدی – نقش نگار مرجع معماری و عمران انجمن › نرم افزارهای معماری با توجه به اینکه معماران عزیز اکثراً اتوکد ۲D رو وارد هستن تو این تاپیک … سپس از فرمان extrude برای حجم دادن صفحات ساخته شده استفاده می کنیم …. دوستمون زحمت کشیدن و کد سه بعدی رو دستورات اصلیش رو بهتون معرفی کردن. آموزش تصویری اتوکد » خط سه بعدی vcad.ir/tag/خط-سه-بعدی/feed/ 6 days ago – دستور ۳D Polyline جهت ترسیم خطوط مرکب سه بعدی استفاده میشود. … مواقع کاربرد این نوع خط جهت ترسیم مسیر برای فرمان EXTRUDE میباشد. دستورات اتوکد سه بعدی – درباره ی ما می‌توان گفت احجام و اشکال سه بعدی که وجود دارد و ما قصد ترسیم آن را در اتوکد … حجم که دایره‌ای شکل است را بکشیم، سپس با استفاده از دستور Extrude می‌توان ارتفاع … ترفند های کاربردی اتوکد | معماری به سبک طرح ۵tarh5.ir › دانلود فایل اتوکد Jun 14, 2014 – به عنوان مثال شما میتوانید قسمتی از محیط ترسیم رو به فایل اتوکد دیگری …. به صورت پیش فرض پس از اینکه یک پلان را توسط دستور extrude … [PDF]اﺻﻮل ﻧﻘﺸﻪ ﮐﺸﯽ ﺑﺎ اﺗﻮﮐﺪ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺷﮏ ﺑﺮاﯼ ﮐﺎر در ﻣﺤﻴﻂ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ اﺗﻮﮐﺪ ﻻزم اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ اﺻﻮل ﮐﺎر و ﺗﺮﺳﻴﻢ و وﻳﺮاﻳﺶ در ﻣﺤﻴﻂ. دوﺑﻌﺪﯼ ﺁﺷﻨﺎ ﺑﺎﺷﻴﺪ ….. اﺻﻮل ﻧﻘﺸﻪ ﮐﺸﯽ ﺑﺎ اﺗﻮﮐﺪ. ﺳﻪ. ﺑﻌﺪﯼ. ٢۶۶. ﮐﺎرﺑﺮد ﻓﺮﻣﺎن. Extrude. هﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ دﺳﺘﻮر. Extrude. 3d کردن پلان های معماری [آرشیو] – انجمنهای مجید آنلاین برای اینکه بیشتر چیزی یاد بگیری روی هر چهار فایل دستور Extrude را در AutoCAD … آیا راحی هست که فایل اتوکد رو در برنامه ۳d home اجرا کرد ؟ آموزشگاه مشاهیر … نرم افزاری کاربران می بود ، دستورات اساسی مربوط به مدل سازی را از قبیل Extrude … ابزارهای ترسیمی محیط ۳ بعدی اتوکد(EXTRUDE-LOFT-REVOLVE-SWEEP)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code