لیسپ های کاربردی اتوکد

فرمان extrude در اتوکد سه بعدی (دستور تبدیل یک شئ به موضوع سه‌بعدی توپر Solid)

 

آموزش فرمان extrude در اتوکد سه بعدی (دستور تبدیل یک شئ به موضوع سه‌بعدی توپر Solid)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گاهی اوقات اشکال ترسیمی به صورت تعریف شده و منظم نیستند و لازم داریم که برای ترسیم از اشکال پیچیده‏تری استفاده کنیم. به همین منظور از این دستور استفاده می‏کنیم.

نکته: برای استفاده از این دستور باید شکل ترسیمی حتمن یک‏پارچه و بسته باشد. برای این‏کار از دستور Pedit یا Pline استفاده می‏کنیم.

طریقه فعال نمودن:
1- نوشتن Ext در خط فرمان
2- فعال کردن این دستور از منوی آبشاری Draw زیر گروه Modeling

بعد از فعال شدن باید کارهای زیر را انجام دهیم:
Select objects to extrude: موضوع مورد نظر را برای بعد دادن انتخاب کنید.

Specify height of extrusion or [Direction/Path/Taper angle] <76.35:

ارتفاع را تعیین کنید.

Direction
با انتخاب دو نقطه به عنوان ارتفاع ، ارتفاع مورد نظر را تعیین می‏کنیم.

Path
با انتخاب یک مسیر که هم محور با شکل است ، می‏توانید شکل مورد نظر را بر طبق مسیر راهنمایی کنید. دقت کنید که مسیری که برای شکل تعریف می‏شود باید یک‏پارچه باشد.

Taper angle
با وارد کردن یک زاویه می‏توانیم شکل مورد نظر را به صورت زاویه‏دار ترسیم کنیم.

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:

فرمان extrude در اتوکد – مای سیویل سلام دوستان از دوستانی که به این فرمان در اتوکد تسلط دارن روش کار رو لطف کنن واسه من توضیح بدن با تشکر. دستورات اتوکد – سیویل استارز Dec 24, 2010 – برای ترسیم استوانه از این دستور استفاده می شود. …. دستورات اتوکد. Extrude گاهی اوقات اشکال ترسیمی به صورت تعریف شده و منظم مانند دستورات .. آموزش اتوکد سه بعدی – نیارش Nov 11, 2011 – به طور کلی دو دسته اشیای سه بعدی قابل تولید در اتوکد موسوم به رویه‌ها و مدلها … منوی Modify شاخه Silidedily ، فرمان extrude face با این ابزار می‌توان، هر یک از وجود … از این دستور برای بدست آوردن حجم مشترک دو حجم استفاده می‌کنید. اتوکد سه بعدی رو سریع یاد بگیریم – سایت علمی آموزشی نواندیشان سپس از فرمان extrude برای حجم دادن صفحات ساخته شده استفاده می کنیم این فرمان با تایپ ext نیز فعال میشود نحوه انجام فرمان : 1-فعال کردن فرمان [PDF]آموزش دستورات سه بعدی آموزش_دستورات_سه_بعدی. بسیار ساده تر از دو بعدی است زیرا شما با تمام دستورات در اتوکد دو بعدی به نحوی … سپس دستور اکسترود. Extrude. را اجرا نموده. و شی دو بعدی را انتخاب و طول بعد سوم … آموزش اتوکد سه بعدی – نقش نگار مرجع معماری و عمران انجمن › نرم افزارهای معماری با توجه به اینکه معماران عزیز اکثراً اتوکد 2D رو وارد هستن تو این تاپیک … سپس از فرمان extrude برای حجم دادن صفحات ساخته شده استفاده می کنیم …. دوستمون زحمت کشیدن و کد سه بعدی رو دستورات اصلیش رو بهتون معرفی کردن. آموزش تصویری اتوکد » خط سه بعدی vcad.ir/tag/خط-سه-بعدی/feed/ 6 days ago – دستور ۳D Polyline جهت ترسیم خطوط مرکب سه بعدی استفاده میشود. … مواقع کاربرد این نوع خط جهت ترسیم مسیر برای فرمان EXTRUDE میباشد. دستورات اتوکد سه بعدی – درباره ی ما می‌توان گفت احجام و اشکال سه بعدی که وجود دارد و ما قصد ترسیم آن را در اتوکد … حجم که دایره‌ای شکل است را بکشیم، سپس با استفاده از دستور Extrude می‌توان ارتفاع … ترفند های کاربردی اتوکد | معماری به سبک طرح 5tarh5.ir › دانلود فایل اتوکد Jun 14, 2014 – به عنوان مثال شما میتوانید قسمتی از محیط ترسیم رو به فایل اتوکد دیگری …. به صورت پیش فرض پس از اینکه یک پلان را توسط دستور extrude … [PDF]اﺻﻮل ﻧﻘﺸﻪ ﮐﺸﯽ ﺑﺎ اﺗﻮﮐﺪ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺷﮏ ﺑﺮاﯼ ﮐﺎر در ﻣﺤﻴﻂ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ اﺗﻮﮐﺪ ﻻزم اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ اﺻﻮل ﮐﺎر و ﺗﺮﺳﻴﻢ و وﻳﺮاﻳﺶ در ﻣﺤﻴﻂ. دوﺑﻌﺪﯼ ﺁﺷﻨﺎ ﺑﺎﺷﻴﺪ ….. اﺻﻮل ﻧﻘﺸﻪ ﮐﺸﯽ ﺑﺎ اﺗﻮﮐﺪ. ﺳﻪ. ﺑﻌﺪﯼ. ٢٦٦. ﮐﺎرﺑﺮد ﻓﺮﻣﺎن. Extrude. هﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ دﺳﺘﻮر. Extrude. 3d کردن پلان های معماری [آرشیو] – انجمنهای مجید آنلاین برای اینکه بیشتر چیزی یاد بگیری روی هر چهار فایل دستور Extrude را در AutoCAD … آیا راحی هست که فایل اتوکد رو در برنامه 3d home اجرا کرد ؟ آموزشگاه مشاهیر … نرم افزاری کاربران می بود ، دستورات اساسی مربوط به مدل سازی را از قبیل Extrude … ابزارهای ترسیمی محیط 3 بعدی اتوکد(EXTRUDE-LOFT-REVOLVE-SWEEP)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.