فرمان EXTrim

فرمان EXTrim


فرمان extrim فرمانی است مشابه trim ولي با يك كليك تمام موضوعات برخوردي به موضوع انتخاب شده را trim ميكند. (Trim با روشی جدید!)

این دستور به Cookie cutter معروف هست! از بس دلچسبه!!

** تا حالا شده بخواهید تمام اشیا یک طرف یک خط یا داخل و خارج یک دایره، مستطیل و یا … را Trim کنید؟؟ حتما خیلی سخت بوده که تک تک اونها رو انتخاب کنید… با کمک دستور EXTRIM این کار با یک کلیک انجام میشه! **

برای مثال: فرض کنید یک خط عمودی از میان خطوط افقی موازی عبور کرده است ، با اجرای این دستور و انتخاب خط عمودی و سپس کلیک کردن در یک سمت آن خط ، می توان تمامی بخش هایی از خطوط افقی در سمت مورد نظر حذف می گردد.

بنابر این EXTRIM یکی دیگر از فرمانهای پر کاربرد و جالب در مجموعه فرمانهای منوی Express در اتوکداست. تفاوت این فرمان با فرمان TRIM در وسعت محدوده عمل آن است به این معنی که با انتخاب یک شکل و یا یک محدوده بسته ( یک Polygon ) می توانید تمامی خطوط ، هاشور ها و یا هرچیز دیگر متقاطع با آن محدوده را پاک کنید. برای اینکار کافیست کلمه EXTRIM را در خط فرمان تایپ کنید . اکنون شکل مورد نظر را انتخاب کنید و سپس محدوده داخل و یا خارجی آن جسم را انتخاب کنید تاامتداد اشیاء متقاطع با جسم مورد نظرتان در آن محدوده پاک شوند.

فایل اتولیسب مربوط به این دستور در پوشه اتوکد extrim.lsp می باشد.

لطفآ منتظر شوید تا انیمیشن به طور کامل لود شود …

دستور ایکس تریم EXTRIM

 

فرمان EXTrim فرمان extrim فرمانی است مشابه trim ولي با يك كليك تمام موضوعات برخوردي به موضوع انتخاب شده را trim ميكند. (Trim با روشی جدید!) این دستور به Cookie cutter معروف هست! از بس دلچسبه!! ** تا حالا شده بخواهید تمام اشیا یک طرف یک خط یا داخل و…

این دستور به چه میزان کاربردی است؟

امتیاز کاربران : 4.75 ( 2 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code