لیسپ های کاربردی اتوکد

فرمان copy در اتوکد (دستور نسخه برداری یا تهیه کپی از موضوعات ترسیمی)

فرمان copy در اتوکد (دستور نسخه برداری یا تهیه کپی از موضوعات ترسیمی)

با استفاده از این دستور میتوانید موضوعات را در اتوکد کپی کنید.

برای اجرای فرمان باید از منوی Modify بر روی گزینه Copy کلیک کنید.

و یا با استفاده از تایپ خلاصه دستور های CP و CO در خط فرمان ، دستور را فراخوانی کنید.

بعد از اجرای دستور کاربر میتواند موضوعات مورد نیاز را انتخاب کند . توجه داشته باشید هیچ محدودیتی در تعداد انتخاب و نحوه انتخاب وجود ندارد.

موضوعات انتخاب شده در صفحه گرافیکی اتوکد به صورت خط چین ریز مشخص میشوند.

بعد از اتمام انتخاب موضوعات توسط کاربر با استفاده از کلیک راست و یا فشار کلید Enter فرمان Copy از حالت انتخاب خارج میشود و گزینه های زیر فعال میشوند.

Displacement

با استفاده از این گزینه میتوانید جهت کپی را با استفاده از مختصات تعیین کنید. به طور مثال در مقابل خط فرمان مقدار “1,1,0” را تایپ کنید. و با فشار کلید Enter موضوعات انتخابی به مقدار یک واحد در راستای محور X ، یک واحد در راستای Y و صفر در راستای Z کپی میشوند.

mOde

با انتخاب این گزینه میتوانید مدل کپی را انتخاب کنید. دو گزینه برای مدل کپی وجود دارد.

Single

با انتخاب این گزینه موضوع انتخاب شده برای کپی فقط یک بار کپی میشود و دستور کپی بعد از کپی کردن موضوع به اتمام میرسد.

Multiple

با انتخاب این گزینه موضوع انتخاب شده برای کپی ، بی نهایت بار قابل کپی است و هر بار که کاربر در صفحه گرافیکی کلیک کند و یا مختصات نقطه ای را بدهد موضوعات دوباره کپی میشوند. و خاتمه دستور با فشار کلید Enter و با Esc امکان پذیر است.

از دستور کپی میتوانید به صورت آسان تری هم استفاده کنید. اگر بعد از انتخاب موضوعات ، کلید Enter  را وارد کنید و یک نقطه را با استفاده از کلیک چپ موس انتخاب کنید ، موضوعات انتخابی شما همواره نسبت به همان نقده در نقاط بعدی که شما انتخاب میکنید کپی خواهند شد.

توجه داشته باشید که نقطه اصلی کپی همواره به وسیله یک خط کششی به نشانه گر موس متصل است.

در هنگام کپی موضوعات چند گزینه نیز فعال میشوند.

Array

با استفاده از این گزینه میتوانید موضوعات را بصورت منظم و متوالی بر اساس نقطه اول و دوم انتخابی با تعداد وارد شده توسط کاربر کپی کنید.

برای استفاده از این روش ابتدا موضوعات را برای کپی انتخاب کنید و نقطه اول را که مرجع کپی است را انتخاب کنید. بر روی گزینه Array کلیک کنید . اتوکد از شما تعداد لازم را پرسش میکند و وارد کردن تعداد کپی از موضوعات را مشخص کنید.

با انتخاب نقطه دوم ، موضوعات به طور منظم و متوالی به تعداد وارد شده کپی میشوند.

Exit

با انتخاب این گزینه از فرمان کپی خارج می شوید.

Undo

با انتخاب این گزینه اخرین عمل شما در فرمان کپی لغو خواهد شد.

Fit

در هنگام استفاده از گزینه Array ، قبل از انتخاب نقطه دوم گزینه Fit فعال میشود که انتخاب این گزینه باعث میشود که موضوعات با توجه به تعداد وارد شده توسط کاربر در فاصله ای که کاربر به عنوان نقطه دوم انتخاب میکند به طور منظم و متوالی کپی شوند.

 

 

در ویدئو زیر نحوه کپی کردن یک دایره در اتوکد نشان داده شده است. در صورتی که ویدئو در هنگام لود شدن ارور داده است صفحه را مجدداٌ رفرش نمایید.

به منظور کپی کردن یک دایره یا هر شیئ دیگری مانند یک خط و یا … در اتوکد، می بایست از دستور Copy استفاده نمود. نحوه استفاده از این دستور در اتوکد نیز به این ترتیب است که ابتدا شیئ مورد نظر را انتخاب کنید سپس دستور Co را در خط فرمان اتوکد تایپ کنید، و اینتر بزنید. با کلیک کردن بر روی صفحه ترسیم اتوکد می توانید شیئ مورد نظر را جابجا کنید. در نهایت با کلیک مجدد بر روی صفحه ترسیم اتوکد، می توانید یک کپی از این شیئ را به نقطه مورد نظرتان انتقال دهید.

به منظور ترسیم دایره نیز می توانید از دستور C استفاده کنید.

 


کلمات کلیدی:

با استفاده از این دستور میتوانید موضوعات را در اتوکد کپی کنید. برای اجرای فرمان باید از منوی Modify بر روی گزینه Copy کلیک کنید. و یا با خودآموز اتوکد 2002 – فصل 12 – فرمان هایی برای اصلاح (Modify …- اشکال ترسیم شده را ویرایش کنیم – فرمان COPY (همتاسازی) – گزینه Multiple درفرمان COPY – اشکال اتوکد در نمایش پیغام فرمان COPY – فرمان …tes آموزش دستورات و فرمان های اتوکد و ترفندها دستور dimdisassociate در اتوکد اگر در یك نقشه كه اندازه گذاری دارد بخواهیم Move ، Copy كنیم می كنیم كه جای Dimention ها تغییر كرده یا بهم ریخته شده است.دستورات اتوکد – سیویل استارز- دستورات اتوکد … به همین منظور حروف OS یا Osnap را در خط فرمان می نویسیم. … Copy برای کپی کردن یک موضوع انتخاب شده استفاده می شود.نیک طراحان – آموزش اتوکد آموزش-اتوکدنیک طراحان – آموزش اتوکد – دفتر فنی مهندسی نیک طراحان. … بهترین حالت اینه که بعد از نوشتن tr در خط فرمان دو بار دکمه اینتر یا space را فشار دهید سپس روی خطوطی که …. Specify rotation angle or [Copy/Reference] <0: زاویه چرخش را انتخاب کنید ترفندهای اتوکد AutoCad – سایت علم و فن – Contentاگر در اتوکد 14 توجه کرده باشید با کلیک راست موس،فرمان قبلی که استفاده شده بود … برای آنکه کپی از یک نقطه مشخص استفاده کند به جای ctrl+c از ctrl+shift+c …فرمان scale در اتوکد+فرمان+scale+در+اتوکد/دستورات اتوکد 13 – تغییر مقیاس با دستورات Scale و Stretch CIVIL ENGINEER دستورات اتوکد معماری – نکات کلیدی اتوکد ادغام فرمان SCALE & COPY (فرمان scale …معماري، فن وهنر – آموزش اتوكد 3- دستورات كاربردي – صفحه نخست معماري، فن وهنر – آموزش اتوكد 3- دستورات كاربردي – وبلاگ دانشجويان مقطع كارشناسي معماري. … 1- نوشتن U یا Undo در خط فرمان 2- انتخاب این دستور از … نکته: برای استفاده از این دستور ابتدا باید یک موضوع را کات یا کپی کرده باشیم. طریقه فعال …آشنایی با trim-copy-move در اتوکد  -_با_trim-copy-move_در_ا…- میهن بنا این آموزش قسمت هفتم از سری آموزش های اتوکد می باشد که توسط استاد … سعید جمشیدی تدریس می شود. آشنایی با trim-copy-فرمان scale در اتوکد – فرمان…دستورات اتوکد تغییر مقیاس با دستورات Stretch در اتوکد AutoCad – دستور Scale (مقیاس) – وبلاگ آموزشی سایت … ادغام فرمان SCALE & COPY مهندس محمدجواد ارجمند …آموزش یادگیری اتوکد 2 بعدی [بایگانی] – کافه دیزاین | باشگاه طراحان …AUTO CAD (اتو کد)Sep 29, 2010 – 52 posts – ‎8 authorsبا سلام خدمت همه ی دوستان عزیز من میخام یک تاپیک مختص اتوکد درست کنم در … فرمان Copy برای تهیه نسخه های مجدد(کپی) از اشیای موجود در نقشه ..مهندس محمدجواد ارجمند – آموزش دستورات اتوکد (4)مهندس محمدجواد ارجمند – آموزش دستورات اتوکد (4) – مطالب آموزنده و اطلاعات علمی – آموزشی در … 1- نوشتن O در خط فرمان … مراحل انجام این دستور ، مانند دستور Copy می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *