لیسپ های کاربردی اتوکد

دانلود لیسپ چرخش خودکار بلوک در اتوکد

 

 

این برنامه به کاربر اجازه می دهد تا یک بلوک را در یک نقطه مشخص (یا کپی) کند و همه اشیاء اطراف بلوک به شکل طرح بلوک مستطیل شکل برش داده شود که در انیمیشن زیر نشان داده شده است. علاوه بر این، با انتخاب گزینه Automatic Block Rotation روی روشن، اگر یک شی منحنی در نقطه درج بلوک تشخیص داده شود، بلوک به طور خودکار می چرخد ​​تا با منحنی هم تراز شود.

این برنامه سه دستور ارائه می دهد:

دستور ABB

پس از فراخوانی برنامه با ABB، برنامه ابتدا از کاربر می خواهد تا بلوکی را برای درج انتخاب کند. با این درخواست کاربر می تواند یک بلوک را از نقشه انتخاب کند. همچنین ممکن است کاربر با تایپ Rotation هنگام درخواست تنظیمات چرخش برنامه را تغییر دهد.

پس از یک پاسخ معتبر، برنامه از کاربر می خواهد که یک نقطه درج برای بلوک مشخص کند.

اگر یک شی منحنی (Arc، Elliptical Arc، Ellipse، Circle، Line، XLine، Spline، LWPolyline یا Polyline) در نقطه درج بلوک تشخیص داده شود و تنظیم چرخش برنامه فعال شود، بلوک درج شده بطور خودکار برای هماهنگ شدن با منحنی در زاویه ای که حداکثر خواندن هر ویژگی را ممکن است فراهم کند.

سرانجام، همه اجسام سازگار اطراف که با بلوک درج شده تقاطع می شوند، سپس به طرح بلوک مستطیل بریده می شوند.

مثال

دستور ABBE

پس از فراخوانی برنامه با ABBE، از کاربر خواسته می شود که یک بلوک موجود در نقشه را انتخاب کند. در این پیام، کاربر همچنین می تواند تنظیم چرخش برنامه را با تایپ Rotation در اعلان تغییر دهد.

پس از یک انتخاب معتبر، اگر یک شی منحنی در نقطه درج بلوک انتخاب شده تشخیص داده شود و تنظیم چرخش برنامه فعال شود، بلوک به طور خودکار می چرخد ​​تا با منحنی هم تراز شود، دوباره در زاویه ای که حداکثر خوانایی را حفظ می کند.

همه اجسام سازگار اطراف که با بلوک انتخاب شده تلاقی پیدا می کنند، سپس به طرح بلوک مستطیل بریده می شوند.

مثال

دستور ABBS

این دستور سوم کاربر را قادر می سازد تا چندین بلوک موجود را انتخاب کرده و به صورت خودکار تمام هندسه اطراف را به طرح مستطیلی هر بلوک برش دهد.

به صورت اختیاری، برنامه به طور خودکار هر بلوک را در انتخاب می چرخاند تا با اشیاء منحنی تشخیص داده شود که از نقطه ورود بلوک عبور می کنند.

مثال

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *