ترسیم خط قطری برای دایره در اتوکد

 

در ویدئو زیر (در صورت لود نشدن ویدئو صفحه را دوباره رفرش کنید) نحوه ترسیم خط قطری برای یک دایره در اتوکد نشان داده شده است.

روش های مختلفی برای ترسیم یک خط قطری برای دایره در اتوکد وجود دارد، ولی در روش گفته شده با چند دستور در اتوکد نیز آشنا خواهید شد.

ابتدا به منظور ترسیم یک خطی که از مرکز دایره رد شود نیاز به گیره ها و یا osnap در اتوکد داریم، به همین خاطر ابتدا با استفاده از تایپ دستور OS در خط فرمان و زدن اینتر پنجره گیره ها را در اتوکد بالا می آوریم، سپس گیره Center را فعال می کنیم. مطمئن شوید تیک مربوط به روشن بودن اسنپ ها نیز فعال باشد (با استفاده از زدن کلید F3 نیز میتوان اسنپ ها را روشن و خاموش کرد).

در مرحله بعد دستور L را در خط فرمان، به منظور ترسیم یک خط اجرا کنید. با اجرای این دستور اتوکد از شما می خواهد که نقطه شروع خط را وارد کنید، وقتی موس را به نزدیکی دایره می برید اسنپ مرکز دایره که قبلا فعال کرده بودید روشن می شود، با کلیک کردن نقطه شروع خط به مرکز دایره وصل می شود. نقطه دوم خط را نیز به صورت دلخواه خود انتخاب کنید.

 

در مرحله بعد خط و دایره را انتخاب کنید و دستور TR به معنای اصلاح (Trim) را در خط فرمان وارد کنید و اینتر بزنید. حال می توانید قسمتی از خط را که از دایره بیرون زده است را پاک کنید.

 

در مرحله آخر با اجرای دستور Ex در خط فرمان اتوکد، خط را از مرکز به محیط دایره متصل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

هشت + سه =