لیسپ های کاربردی اتوکد

اخطار هاشور

 هاشور زدن در محیط باز اتوکد – اخطار هاشور

 برای همه کاربران اتوکد حتما حداقل یک بار این مشکل ایجاد شده است و نیاز داشتند هاشوری را در محیطی که باز است ایجاد کنند. در حالت پیش فرض برای هاشور مقدار Gap بروی “0” تنظیم شده است و شما می توانید این مقدار را بروی تا “5” تغییر دهید.(بستگی به واحد دارد).

گاهی مواقع شما در زمان ایجاد هاشور با اخطار زیر روبرو می شوید که نمایانگر باز بودن قسمتی از محیط بسته می باشد و اتوکد نمی تواند داخل محیط باز هاشور را ایجاد کند.

Image result for hatch Gap command Tolerance cad

http://vcad.ir/wp-content/uploads/2016/11/6a00e5521b79d8883401156eb7daff970c.png

Image result

اکنون با تنظیم مقدار Gap برای هاشور این مشکل به سادگی قابل حل می باشد. شما از طریق روش های زیر می توانید به این تنظیم دسترسی پیدا کنید:

1- بعد از انتخاب ابزار Hatch بروی Hatch Settings (شماره 1) کلیک کنید تا پنجره تنظیمات هاشور باز شود. اکنون بروی فلش More Options (شماره 2) کلیک کنید تا تنظیمات بیشتری از پنجره هاشور را در اختیار شما قرار دهد. سپس در این قسمت به فیلد Gap Tolerance بروید (شماره 3) و مقداری را وارد کنید. در این فیلد از 0 تا 5 (بستگی به واحد اتوکد) قابل تنظیم می باشد.

 

 

2-پس از انتخاب ابزار Hatch، در Ribbon، لیست Options را باز کنید و اسلایدر Gap Tolerance را جابجا کنید و یا مقدار عدد را مستقیما در این فیلد وارد کنید.

Image result

 

 

3-قبل از اینکه ابزار Hatch را انتخاب کنید، ابتدا عبارت HPGAPTOL را تایپ کنید و سپس اینتر بزنید و مقدار عدد مورد نظر بین 0 تا 5 را وارد کرده و مجدد اینتر بزنید تا این مقدار برای Gap Tolerance هاشور در نظر گرفته شود.

تکنیک هاشور زدن در محیط باز اتوکد

 

اکنون می توانید از ابزار Hatch در محیط های باز استفاده کنید.

 

 

 

اتوکد هاشور , دانلود اتوکد هاشور , چگونه در اتوکد هاشور بزنيم , دانلود هاشورهاي اتوکد , انواع هاشور اتوکد , هاشورهاي اتوکد , ساخت هاشور اتوکد , آموزش هاشور اتوکد , دانلود هاشور اتوکد 2012 , فايل هاشور اتوکد , دانلود هاشور اتوکد 2013

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.