آینه کردن (mirror) یک دایره در اتوکد

۰ / ۰

 

در ویدئو زیر با چگونگی آینه کردن (mirror) یک دایره در اتوکد آشنا خواهید شد. در صورتی که ویدئو در هنگام لود شدن ارور داده است صفحه را مجدداٌ رفرش نمایید.

آینه کردن یک شیئ یکی از ابزار های خیلی کاربردی اتوکد می باشد. به منظور آینه کردن یک شیئ (که در اینجا یک دایره می باشد) شما نیاز به یک شیئ دارید و یک محور تقارن.

برای ترسیم دایره از فرمان C استفاده کنید. ابتدا حرف C را در خط فرمان تایپ کنید و اینتر را بزنید. سپس یک مرکز برای آن انتخاب کنید و در نهایت شعاع دایره را وارد کنید.

برای ترسیم خط تقارن نیز از دستور لاین استفاده کنید. به این ترتیب که حرف L را در خط فرمان تایپ کنید و اینتر بزنید، در نهایت نقطه شروع و پایان خط را انتخاب کنید.

حال به منظور  آینه کردن دایره ابتدا دایره را انتخاب کنید. سپس دستور Mi را در داخل خط فرمان تایپ کنید و اینتر را بزنید و درنهایت نقطه شروع و پایان خط تقارن را انتخاب کنید. در حین مرحله آینه کردن از شما سوال می شود که آیا تمایل دارید شیئ میرور شونده پاک شود یا خیر، که در صورتی که بله را بزنید دایره اول پاک می شود. و در صورتی که خیر را بزنید هر دو دایره حفظ خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code