لیسپ های کاربردی اتوکد

آموزش پرینت اتوکد

تنظیمات پنجره چاپ اتوکد جهت پرینتی با مقیاس  

همانطور که می دانید بعد از مراحل ترسیم نقشه در اتوکد نوبت به چاپ نقشه ها می باشد پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را آموزش دهیم.

در ضمن اگر با چاپ متون فارسی مشکل دارید لینک روبرو را هم ببینید —-> فارسی نویسی در اتوکد

چاپ نقشه در اتوکد

يكى از مهمترين قسمت هاى اتوكد، خروجى هاى مختلف اين نرم افزار براى استفاده هاى مختلف در دستگاه هِاى صنعتى و ساختمانى مى باشد كه چاپ نقشه اولين و ضرورى ترين آنها به ويژه در رشته معمارى و عمران مى باشد.تمام مراحل ساخت يك ساختمان بايد به وسيله نقشه هاى موجود ساخته و كنترل شود. چاپ نقشه به وسیله ی دستور Print و Plot  (یا با استفاده از Ctrl + P) در دو محيط اصلى اتوكد يعنى فضاى مدل و فضاى كاغذ مى باشد .

قبل از هر چیزی برای داشتن یک پرینت خوب که ابعاد نقشه با ابعاد کاغذ فیت باشه باید اندازه های ابعاد کاغذی که قرار است در آن پلات زده شود رو بدونیم. که در زیر این ابعاد و اندازه ها آورده شده است.

 

 

بنابراین با توجه به کاغذی که قرار است روی آن پرینت زده شود یک کادری با ابعاد مناسب در اتوکد ترسیم می کنیم و نقشه خود را داخل آن قرار میدهیم.

برای مثال اگر قصد داشته باشیم بر روی کاغذ A3 پرینت بزنیم یک کادر با ابعاد 297 در 420 میلیمتر در اتوکد ترسیم می کنیم و نقشه خود را در آن قرار می دهیم.

اگر نقشه خودمان را که با ابعاد واقعی می باشد در داخل این کار بتوانیم قرار دهیم (در واقع جا بدهیم که نه زیاد کوچکتر از کادر باشد و نه بزرگتر که از کادر بیرون بزند) و پرینت بگیریم ابعاد نقشه 1 به 1.5 (چک کنید این عدد درست باشه) خواهد بود.

حال اگر نقشه بزرگتر یا خیلی کوچک بود دو کار می توانید انجام دهید

1- یا ابعاد کل نقشه را با دستور scale بزرگتر یا کوچکتر کنید.

2- ابعاد کادر را را با دستور scale بزرگتر یا کوچکتر کنید.

در اینجا بهتر است ابعاد کادر را عوض کنید تا نقشه از حالت متریک خارج نشود که اگر ابعاد نقشه را عوض کنید دردسر های خواص خود را دارد.

برای مقیاس نقشه نیز کافیست یک تناسب ساده بگیرید. مثلا اگر ابعاد کادر را 100 برابر کردید قطعا نقشه جدید با مقیاس 1 به 150 خواهد بود.

 

 

 

اجرای دستور چاپ در اتوکد

برای اجرای دستور چاپ در اتوکد باید به شکل زیر عمل کرد:

نحوه اجرای دستور چاپ در اتوکد

با جرای دستور پلات در اتوکد یک پنجره جدید همانند تصویر زیر باز می شود:

 

دستورات پنجره plot-model

قسمت page setup

name:با استفاده از اين گزينه مى توانيد از تنظيم هاى نقشه قبلى يا تنظيم هايى كه خودتان قبلا ساخته ايد استفاده كنيد.

add:توسط اين گزينه مى توانيد تنظيم هاى انجام شده را با يك نام جديد ذخيره كنيد.

قسمت printer/plotter

properties:تغييرات احتمالى مدنظر روى پرينتر يا پلاتر مورد نظر.

plotter:نام پرينتر يا پلاترى را كه انتخاب كرده ايد، به نمايش مى گذارد.

where:چگونگى خروجى چاپ را نشان مى دهد، مثلا : به صورت يك فايل از طريق يك پُرت.

description:توضيح در مورد پلاتر انتخابى.

plot to file:اگر در زمان چاپ پرينتر يا پلاتر در دسترس نباشد مى توان خروجى چاپ را با تنظيم هاى يك پرينتر يا پلاترخاص با يك فايل با پسوندpltذخيره و بعدا چاپ كرد .

قسمت paper size

انتخاب ابعاد و اندازه کاغذ به طور مثال A3,A4و …

قسمت number of copies

تعيين تعداد چاپ از روى نقشه

قسمت plot area

layout/limits:چاپ محدوده فضاى كاغذ.

extents:چاپ تمام ترسيم هاى موجود در صفحه ترسيم.

display:چاپ هر آنچه در حال حاضر روى صفحه ترسيم ديده مى شود .

view:در ترسيم هاى سه بعدى مى توانيد ديدهاى مختلفى را ذخيره نماييد وا گر يك ديد را ذخيره كرده باشيدا ين گزينه فعالا است .

window:اين گزينه بيشترين كاربرد را دارد. اگر قبل از دستور چاپ دور نقشه هاى خود كادرى ترسيم كرده باشيد مى توانيد توسط گزینهwindow دو گوشه كادر مورد نظر را انتخاب كنيد.

قسمت plot offset

center the plot:قرارگيرى موارد چاپ شده در مركز كاغذ

Xبراى جابجايى محل چاپ نقشه روى كاغذ X مقدار فاصله روى محور و Yبراى جابجايى محل چاپ نقشه روى كاغذ Y مقدار فاصله روى محور.

قسمت plot scale:

مقیاس چاپ نقشه

fit to paper:بدون در نظر گرفتن مقياس، موارد انتخابى را در كاغذ موجود چاپ مى كند .

scale:تعین مقیاس چاپ

units:مقیاسی که نقشه با آن ترسیم شده است

scale lineweights:تناسب مقیاس خطوط با مقیاس چاپ در فضای کاغذ.

قسمت preview

پیش نمایش چاپ

قسمتapply to layout

ذخيره تنظيم هاى چاپ اين كادر در فضاى كاغذ.

جدول مقیاس های عمومی جهت چاپ

تنظیمات مقیاس نقشه در اتوکد

همانطور که از ظاهر جدول پیداست با وارد کردن مقادیر mm و Unit با توجه به مقیاس نقشه می توانید چاپ دقیق و با کیفیتی داشته باشید.

 

 

 

کلمات کلیدی:

آموزش پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد | سیویل وب پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را آموزش دهیم. آموزش نحوه تنظیمات و پرینت گرفتن با نرم افزار اتوکد  آموزش…/24-آموزش-نحوه-تنظیمات-و… با نحوه پلات گرفتن نرم افزار اتوکد بیشتر آشنا شوید. در این آموزش بیشتر با گزینه هایی که در پلات اهمیت زیادی دارند صحبت کردیم و از تنظیمات جانبی خودداری … فیلم آموشی چگونگی پرینت گرفتن فایل اتوکد Autodesk … برای پرینت گرفتن از نرم افزار Autodesk AutoCAD 2014. با حجم فوق العاده کم 835 کیلوبایت با کیفیت قابل نمایش. برای علاقمندان به این آموزش تدارک دیدیم.  اطلاع رسانی به دانشجویان – پرينت گرفتن در اتوكد اطلاع رسانی به دانشجویان – پرينت گرفتن در اتوكد – مهندسی عمران. … این وبلاگ جهت تسریع ارتباط با دانشجویان مهندسی عمران موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ایوانکی … آموزش پرینت گرفتن نقشه در اتوکد ( تنظیمات پلات نقشه … در این آموزش 26 دقیقه ای کلیه روش ها و ابزارهایی که برای پلات و چاپ کردن یک فایل و نقشه در نرم افزار اتوکد را بکار می رود را میتوانید … دستور پلات در اتوکد – آپارات دستور_پلات_در_اتوکد معمار افزار نمونه ویدیوهای مجموعه آموزشی گردویار اتوکد دستور پلات در اتوکد آموزش اتوکد , پلات گرفتن , , معمار افزار. وبلاگ تخصصی اتوکد ونرم افزارهای نقشه کشی – عمومی : مقیاس نقشه در هنگام پرینت(پلات) – من در این وبلاگ نکات و مثال ها و حتی نمونه طرح های آماده اتوکد را در اختیار شما می گذارم. … آموزش کامل نرم افزار اتوکد · آموزش اتوکد · وبلاگ یکی از بچه های … دانلود نرم افزار پرينت نقشه هاي اتوكد مطالبی که برچسب دانلود نرم افزار پرينت نقشه هاي اتوكد را دارند . … اشخاصی می باشد که به طور حرفه ای نقشه کشی را آموزش ندیده اند ولی ، کاربرای حرفه ای نقشه کشی … آموزش پرینت گرفتن نقشه های اتوکد با مقیاس – فروشگاه … نتایج جستجو برای جمله آموزش پرینت گرفتن نقشه های اتوکد با مقیاس. آموزش طراحی ، مقیاس گذاری و آماده سازی نقشه ها با استفاده از اتوکد 2010. طراحی ، مقیاس گذاری و … سلام – هنگامی که در برنامه اتوکد ، صفحه ای را پرینت می گیرم ، مشخصات فارسی که در زیر … مرجع آموزش گرافيک و قالب طراحي حرفه اي سايت کاريز گرافيک آي تي نامه … تنظیم مقیاس نقشه جهت چاپ در اتوکد :: وبلاگ تخصصی راهدار نظیمات پنجره چاپ اتوکد جهت پرینتی با مقیاس. … آموزش نحوه استفاده از مقیاس اتوکد · اتوکد و نکات تنظیم مقیاس. نحوه سیاه و سفید کردن نقشه ها در اتوکد هنگام چاپ – سون سیویل نحوه سیاه و سفید کردن نقشه ها در اتوکد هنگام چاپ … پرینت سیاه و سفید در اتوکد · admin, 0, 1,101, ۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۰۴:۲۹ صبح آخرین ارسال: admin.
دانلود فیلم آموزش نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در … دانلود فیلم آموزش نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در اتوکد. … نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در اتوکد, چاپ نقشه در اتوکد, پرینت نقشه در autocad … آموزش و رفع اشکال در اتوکد – نسخه‌ی قابل چاپ RE: آموزش و رفع اشکال در اتوکد – احسان نظری – 05-31-2012 پرینت گرفتن از نقشه برای چاپ نقشه بر روی کاغذ در اندازه های مختلف از این دستور استفاده می شود. آموزش پرینت گرفتن نقشه در اتوکد ( تنظیمات پلات نقشه ) فیلم آموزش . پلات و پرینت گرفته نقشه های اتوکدی بر روی هر چاپگری تنظیمات خاص خود را می طلبد اما بسیاری از تنظیمات چاپ نقشه ها در تمامی فایل ها و نقشه ها … آموزش پلات و چاپ در اتوکد – انجمن مهندسین ساختمان آخرین مرحله در ترسیم ، چاپ آن می باشد.برای چاپ در اتوکد می توانید از دکمه Plot استفاده کنید یا کلید Ctrl+p را همزمان بفشارید.(همانند شکل زیر ) در این آموزش 26 دقیقه ای کلیه روش ها و ابزارهایی که برای پلات و چاپ کردن یک فایل و نقشه در نرم افزار اتوکد را بکار می رود را میتوانید … پرینت فایل اتوکد آموزش داده شد است ولی شاید برای شما موارد زیر هم مورد نیاز شود.PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT … چطوری فایل اتوکد رو به PDF تبدیل کنم با اندازه درست [آرشيو … یه برنامه که پرینت PDF رو تعریف می کنه (مثلJaws PDF Creator) رو تو ویندوزتون نصب کنید. بعد تو فایل اتوکد برید تو تنظیمات پرینت، اون … خودآموز اتوکد 2000 – فصل 19 – چاپ (Plot) – ایران کد وقت نتیجه‌گیری از زحماتمان! – معرفی چاپگر (پرینتر) در ویندوز – معرفی رسام (پلاتر) به اتوکد – فرمان PLOTTERMANAGER برای تعریف پلاتر و … دانلود نرم افزار CADSee 4.82 برای مشاهده و پرینت فایل های … و پرینت فایل های اتوکد وقتی نیاز دارید بدون نصب نرم افزار اتوکد در زمان کم … فیلم آموزش ترسیم نقشه معماری با اتوکد ۲۰۱۶ ( ۲ بعدی و ۳ بعدی) … آموزش چاپ نقشه در اتوکد | 98 آموزش آموزش چاپ نقشه در اتوکدآموزش نحوه تنظیمات و پرینت گرفتن با نرم افزار اتوکدبا نحوه پلات گرفتن نرم افزار اتوکد بیشتر آشنا شوید. … در همین … طریقه پرینت اتوکد – جونیور آموزش پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد. پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را … آموزش پرینت گرفتن از چندین فایل مختلف – سرزمین دانلود
آموزش پرینت گرفتن از چندین فایل مختلف … شاید دوست داشته باشید فایل‌های خود را یکی پس از دیگری پرینت کنید. بدین منظور …. کتاب دستورات نرم افزار اتوکد.
علوم آب – آموزشی اتوکد: نحوه حذف برچسب در صفحه پلات اتوکد علوم آب – آموزشی اتوکد: نحوه حذف برچسب در صفحه پلات اتوکد – آخرین برگ سفرنامه … در نسخه Educational Version اتوكد هنگام پرينت يا پلات گرفتن نقشه، يك … مشکل چاپ فونت فارسی در اتوکد – آموزش اتوکد vrayآموزش … شاید تا به حال به مشکل چاپ فونت فارسی در اتوکد برخورده باشید. یعنی وقتی می خواید پرینت بگیرید حروف از هم جداشده و دیگر خوانایی ندارند. آموزش اتوکد – قسمت دوازدهم – دلنوشته های یک ایرانی آریایی دلنوشته های یک ایرانی آریایی – آموزش اتوکد – قسمت دوازدهم – راه در جهان یکی است و آن … قبل از اقدام به گرفتن پرینت باید برنامه مربوط به دستگاه پرینتر روی ویندوز … آموزش پرینت گرفتن اتوکد نرم افزار اتوکد محدود اداری 2014 : این نسخه فاقد ابزارهای دیزاین طراحی 3D بوده و برای چاپ … این نسخه فاقد ابزارهای دیزاین طراحی 3D بوده و برای چاپ پرینت اداری تهیه …

 

پرینت اتوکد
پرینت اتوکد
پرینت اتوکد
print اتوکد
print اتوکد
پرینت اتوکد با مقیاس
پرینت اتوکد فارسی
پرینت اتوکد مقیاس
پرینت اتوکد فارسی
پرینت اتوکد مقیاس
اتوکد پرینت نمی گیرد
پرینت فایل اتوکد
پرینت از اتوکد
آموزش پرینت اتوکد
پرینت نقشه اتوکد
تنظیمات پرینت اتوکد
پرینت در اتوکد با مقیاس
روش پرینت اتوکد
پرینت اتوکد با مقیاس
پرینت اتوکد
پرینت در اتوکد 2012
پرینت گرفتن در اتوکد 2011
پرینت در اتوکد 2010
پرینت در اتوکد 2013
پرینت گرفتن در اتوکد 2012
پرینت گرفتن در اتوکد 2007
پرینت گرفتن در اتوکد 2013
نحوه پرینت در اتوکد 2012

یک دیدگاه

  1. سید جلیل لطیفی

    سلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.