آموزش پرینت اتوکد

۱ / ۵

تنظیمات پنجره چاپ اتوکد جهت پرینتی با مقیاس  

همانطور که می دانید بعد از مراحل ترسیم نقشه در اتوکد نوبت به چاپ نقشه ها می باشد پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را آموزش دهیم.

در ضمن اگر با چاپ متون فارسی مشکل دارید لینک روبرو را هم ببینید —-> فارسی نویسی در اتوکد

چاپ نقشه در اتوکد

یکى از مهمترین قسمت هاى اتوکد، خروجى هاى مختلف این نرم افزار براى استفاده هاى مختلف در دستگاه هِاى صنعتى و ساختمانى مى باشد که چاپ نقشه اولین و ضرورى ترین آنها به ویژه در رشته معمارى و عمران مى باشد.تمام مراحل ساخت یک ساختمان باید به وسیله نقشه هاى موجود ساخته و کنترل شود. چاپ نقشه به وسیله ی دستور Print و Plot  (یا با استفاده از Ctrl + P) در دو محیط اصلى اتوکد یعنى فضاى مدل و فضاى کاغذ مى باشد .

قبل از هر چیزی برای داشتن یک پرینت خوب که ابعاد نقشه با ابعاد کاغذ فیت باشه باید اندازه های ابعاد کاغذی که قرار است در آن پلات زده شود رو بدونیم. که در زیر این ابعاد و اندازه ها آورده شده است.

 

 

بنابراین با توجه به کاغذی که قرار است روی آن پرینت زده شود یک کادری با ابعاد مناسب در اتوکد ترسیم می کنیم و نقشه خود را داخل آن قرار میدهیم.

برای مثال اگر قصد داشته باشیم بر روی کاغذ A3 پرینت بزنیم یک کادر با ابعاد ۲۹۷ در ۴۲۰ میلیمتر در اتوکد ترسیم می کنیم و نقشه خود را در آن قرار می دهیم.

اگر نقشه خودمان را که با ابعاد واقعی می باشد در داخل این کار بتوانیم قرار دهیم (در واقع جا بدهیم که نه زیاد کوچکتر از کادر باشد و نه بزرگتر که از کادر بیرون بزند) و پرینت بگیریم ابعاد نقشه ۱ به ۱.۵ (چک کنید این عدد درست باشه) خواهد بود.

حال اگر نقشه بزرگتر یا خیلی کوچک بود دو کار می توانید انجام دهید

۱- یا ابعاد کل نقشه را با دستور scale بزرگتر یا کوچکتر کنید.

۲- ابعاد کادر را را با دستور scale بزرگتر یا کوچکتر کنید.

در اینجا بهتر است ابعاد کادر را عوض کنید تا نقشه از حالت متریک خارج نشود که اگر ابعاد نقشه را عوض کنید دردسر های خواص خود را دارد.

برای مقیاس نقشه نیز کافیست یک تناسب ساده بگیرید. مثلا اگر ابعاد کادر را ۱۰۰ برابر کردید قطعا نقشه جدید با مقیاس ۱ به ۱۵۰ خواهد بود.

 

 

 

اجرای دستور چاپ در اتوکد

برای اجرای دستور چاپ در اتوکد باید به شکل زیر عمل کرد:

نحوه اجرای دستور چاپ در اتوکد

با جرای دستور پلات در اتوکد یک پنجره جدید همانند تصویر زیر باز می شود:

 

دستورات پنجره plot-model

قسمت page setup

name:با استفاده از این گزینه مى توانید از تنظیم هاى نقشه قبلى یا تنظیم هایى که خودتان قبلا ساخته اید استفاده کنید.

add:توسط این گزینه مى توانید تنظیم هاى انجام شده را با یک نام جدید ذخیره کنید.

قسمت printer/plotter

properties:تغییرات احتمالى مدنظر روى پرینتر یا پلاتر مورد نظر.

plotter:نام پرینتر یا پلاترى را که انتخاب کرده اید، به نمایش مى گذارد.

where:چگونگى خروجى چاپ را نشان مى دهد، مثلا : به صورت یک فایل از طریق یک پُرت.

description:توضیح در مورد پلاتر انتخابى.

plot to file:اگر در زمان چاپ پرینتر یا پلاتر در دسترس نباشد مى توان خروجى چاپ را با تنظیم هاى یک پرینتر یا پلاترخاص با یک فایل با پسوندpltذخیره و بعدا چاپ کرد .

قسمت paper size

انتخاب ابعاد و اندازه کاغذ به طور مثال A3,A4و …

قسمت number of copies

تعیین تعداد چاپ از روى نقشه

قسمت plot area

layout/limits:چاپ محدوده فضاى کاغذ.

extents:چاپ تمام ترسیم هاى موجود در صفحه ترسیم.

display:چاپ هر آنچه در حال حاضر روى صفحه ترسیم دیده مى شود .

view:در ترسیم هاى سه بعدى مى توانید دیدهاى مختلفى را ذخیره نمایید وا گر یک دید را ذخیره کرده باشیدا ین گزینه فعالا است .

window:این گزینه بیشترین کاربرد را دارد. اگر قبل از دستور چاپ دور نقشه هاى خود کادرى ترسیم کرده باشید مى توانید توسط گزینهwindow دو گوشه کادر مورد نظر را انتخاب کنید.

قسمت plot offset

center the plot:قرارگیرى موارد چاپ شده در مرکز کاغذ

Xبراى جابجایى محل چاپ نقشه روى کاغذ X مقدار فاصله روى محور و Yبراى جابجایى محل چاپ نقشه روى کاغذ Y مقدار فاصله روى محور.

قسمت plot scale:

مقیاس چاپ نقشه

fit to paper:بدون در نظر گرفتن مقیاس، موارد انتخابى را در کاغذ موجود چاپ مى کند .

scale:تعین مقیاس چاپ

units:مقیاسی که نقشه با آن ترسیم شده است

scale lineweights:تناسب مقیاس خطوط با مقیاس چاپ در فضای کاغذ.

قسمت preview

پیش نمایش چاپ

قسمتapply to layout

ذخیره تنظیم هاى چاپ این کادر در فضاى کاغذ.

جدول مقیاس های عمومی جهت چاپ

تنظیمات مقیاس نقشه در اتوکد

همانطور که از ظاهر جدول پیداست با وارد کردن مقادیر mm و Unit با توجه به مقیاس نقشه می توانید چاپ دقیق و با کیفیتی داشته باشید.

 

 

 

کلمات کلیدی:

آموزش پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد | سیویل وب پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را آموزش دهیم. آموزش نحوه تنظیمات و پرینت گرفتن با نرم افزار اتوکد  آموزش…/۲۴-آموزش-نحوه-تنظیمات-و… با نحوه پلات گرفتن نرم افزار اتوکد بیشتر آشنا شوید. در این آموزش بیشتر با گزینه هایی که در پلات اهمیت زیادی دارند صحبت کردیم و از تنظیمات جانبی خودداری … فیلم آموشی چگونگی پرینت گرفتن فایل اتوکد Autodesk … برای پرینت گرفتن از نرم افزار Autodesk AutoCAD 2014. با حجم فوق العاده کم ۸۳۵ کیلوبایت با کیفیت قابل نمایش. برای علاقمندان به این آموزش تدارک دیدیم.  اطلاع رسانی به دانشجویان – پرینت گرفتن در اتوکد اطلاع رسانی به دانشجویان – پرینت گرفتن در اتوکد – مهندسی عمران. … این وبلاگ جهت تسریع ارتباط با دانشجویان مهندسی عمران موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ایوانکی … آموزش پرینت گرفتن نقشه در اتوکد ( تنظیمات پلات نقشه … در این آموزش ۲۶ دقیقه ای کلیه روش ها و ابزارهایی که برای پلات و چاپ کردن یک فایل و نقشه در نرم افزار اتوکد را بکار می رود را میتوانید … دستور پلات در اتوکد – آپارات دستور_پلات_در_اتوکد معمار افزار نمونه ویدیوهای مجموعه آموزشی گردویار اتوکد دستور پلات در اتوکد آموزش اتوکد , پلات گرفتن , , معمار افزار. وبلاگ تخصصی اتوکد ونرم افزارهای نقشه کشی – عمومی : مقیاس نقشه در هنگام پرینت(پلات) – من در این وبلاگ نکات و مثال ها و حتی نمونه طرح های آماده اتوکد را در اختیار شما می گذارم. … آموزش کامل نرم افزار اتوکد · آموزش اتوکد · وبلاگ یکی از بچه های … دانلود نرم افزار پرینت نقشه های اتوکد مطالبی که برچسب دانلود نرم افزار پرینت نقشه های اتوکد را دارند . … اشخاصی می باشد که به طور حرفه ای نقشه کشی را آموزش ندیده اند ولی ، کاربرای حرفه ای نقشه کشی … آموزش پرینت گرفتن نقشه های اتوکد با مقیاس – فروشگاه … نتایج جستجو برای جمله آموزش پرینت گرفتن نقشه های اتوکد با مقیاس. آموزش طراحی ، مقیاس گذاری و آماده سازی نقشه ها با استفاده از اتوکد ۲۰۱۰. طراحی ، مقیاس گذاری و … سلام – هنگامی که در برنامه اتوکد ، صفحه ای را پرینت می گیرم ، مشخصات فارسی که در زیر … مرجع آموزش گرافیک و قالب طراحی حرفه ای سایت کاریز گرافیک آی تی نامه … تنظیم مقیاس نقشه جهت چاپ در اتوکد :: وبلاگ تخصصی راهدار نظیمات پنجره چاپ اتوکد جهت پرینتی با مقیاس. … آموزش نحوه استفاده از مقیاس اتوکد · اتوکد و نکات تنظیم مقیاس. نحوه سیاه و سفید کردن نقشه ها در اتوکد هنگام چاپ – سون سیویل نحوه سیاه و سفید کردن نقشه ها در اتوکد هنگام چاپ … پرینت سیاه و سفید در اتوکد · admin, 0, 1,101, ۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۰۴:۲۹ صبح آخرین ارسال: admin.
دانلود فیلم آموزش نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در … دانلود فیلم آموزش نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در اتوکد. … نحوه چاپ نقشه در اندازه و با مقیاس دلخواه در اتوکد, چاپ نقشه در اتوکد, پرینت نقشه در autocad … آموزش و رفع اشکال در اتوکد – نسخه‌ی قابل چاپ RE: آموزش و رفع اشکال در اتوکد – احسان نظری – ۰۵-۳۱-۲۰۱۲ پرینت گرفتن از نقشه برای چاپ نقشه بر روی کاغذ در اندازه های مختلف از این دستور استفاده می شود. آموزش پرینت گرفتن نقشه در اتوکد ( تنظیمات پلات نقشه ) فیلم آموزش . پلات و پرینت گرفته نقشه های اتوکدی بر روی هر چاپگری تنظیمات خاص خود را می طلبد اما بسیاری از تنظیمات چاپ نقشه ها در تمامی فایل ها و نقشه ها … آموزش پلات و چاپ در اتوکد – انجمن مهندسین ساختمان آخرین مرحله در ترسیم ، چاپ آن می باشد.برای چاپ در اتوکد می توانید از دکمه Plot استفاده کنید یا کلید Ctrl+p را همزمان بفشارید.(همانند شکل زیر ) در این آموزش ۲۶ دقیقه ای کلیه روش ها و ابزارهایی که برای پلات و چاپ کردن یک فایل و نقشه در نرم افزار اتوکد را بکار می رود را میتوانید … پرینت فایل اتوکد آموزش داده شد است ولی شاید برای شما موارد زیر هم مورد نیاز شود.PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT … چطوری فایل اتوکد رو به PDF تبدیل کنم با اندازه درست [آرشیو … یه برنامه که پرینت PDF رو تعریف می کنه (مثلJaws PDF Creator) رو تو ویندوزتون نصب کنید. بعد تو فایل اتوکد برید تو تنظیمات پرینت، اون … خودآموز اتوکد ۲۰۰۰ – فصل ۱۹ – چاپ (Plot) – ایران کد وقت نتیجه‌گیری از زحماتمان! – معرفی چاپگر (پرینتر) در ویندوز – معرفی رسام (پلاتر) به اتوکد – فرمان PLOTTERMANAGER برای تعریف پلاتر و … دانلود نرم افزار CADSee 4.82 برای مشاهده و پرینت فایل های … و پرینت فایل های اتوکد وقتی نیاز دارید بدون نصب نرم افزار اتوکد در زمان کم … فیلم آموزش ترسیم نقشه معماری با اتوکد ۲۰۱۶ ( ۲ بعدی و ۳ بعدی) … آموزش چاپ نقشه در اتوکد | ۹۸ آموزش آموزش چاپ نقشه در اتوکدآموزش نحوه تنظیمات و پرینت گرفتن با نرم افزار اتوکدبا نحوه پلات گرفتن نرم افزار اتوکد بیشتر آشنا شوید. … در همین … طریقه پرینت اتوکد – جونیور آموزش پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد. پرینت و پلات گرفتن از نقشه در اتوکد دارای تنظیمات ساده ای می باشد که در در این مطلب قصد داریم این تنظیمات ساده را … آموزش پرینت گرفتن از چندین فایل مختلف – سرزمین دانلود
آموزش پرینت گرفتن از چندین فایل مختلف … شاید دوست داشته باشید فایل‌های خود را یکی پس از دیگری پرینت کنید. بدین منظور …. کتاب دستورات نرم افزار اتوکد.
علوم آب – آموزشی اتوکد: نحوه حذف برچسب در صفحه پلات اتوکد علوم آب – آموزشی اتوکد: نحوه حذف برچسب در صفحه پلات اتوکد – آخرین برگ سفرنامه … در نسخه Educational Version اتوکد هنگام پرینت یا پلات گرفتن نقشه، یک … مشکل چاپ فونت فارسی در اتوکد – آموزش اتوکد vrayآموزش … شاید تا به حال به مشکل چاپ فونت فارسی در اتوکد برخورده باشید. یعنی وقتی می خواید پرینت بگیرید حروف از هم جداشده و دیگر خوانایی ندارند. آموزش اتوکد – قسمت دوازدهم – دلنوشته های یک ایرانی آریایی دلنوشته های یک ایرانی آریایی – آموزش اتوکد – قسمت دوازدهم – راه در جهان یکی است و آن … قبل از اقدام به گرفتن پرینت باید برنامه مربوط به دستگاه پرینتر روی ویندوز … آموزش پرینت گرفتن اتوکد نرم افزار اتوکد محدود اداری ۲۰۱۴ : این نسخه فاقد ابزارهای دیزاین طراحی ۳D بوده و برای چاپ … این نسخه فاقد ابزارهای دیزاین طراحی ۳D بوده و برای چاپ پرینت اداری تهیه …

 

پرینت اتوکد
پرینت اتوکد
پرینت اتوکد
print اتوکد
print اتوکد
پرینت اتوکد با مقیاس
پرینت اتوکد فارسی
پرینت اتوکد مقیاس
پرینت اتوکد فارسی
پرینت اتوکد مقیاس
اتوکد پرینت نمی گیرد
پرینت فایل اتوکد
پرینت از اتوکد
آموزش پرینت اتوکد
پرینت نقشه اتوکد
تنظیمات پرینت اتوکد
پرینت در اتوکد با مقیاس
روش پرینت اتوکد
پرینت اتوکد با مقیاس
پرینت اتوکد
پرینت در اتوکد ۲۰۱۲
پرینت گرفتن در اتوکد ۲۰۱۱
پرینت در اتوکد ۲۰۱۰
پرینت در اتوکد ۲۰۱۳
پرینت گرفتن در اتوکد ۲۰۱۲
پرینت گرفتن در اتوکد ۲۰۰۷
پرینت گرفتن در اتوکد ۲۰۱۳
نحوه پرینت در اتوکد ۲۰۱۲

یک دیدگاه

  1. سید جلیل لطیفی

    سلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code